Ексдепутатка Верховної Ради АРК засуджена до 14 років в'язниці за держзраду. Поки що тільки заочно

Новини
Асіф АлієвQHA
11 Грудня 2019, 13:38
Асіф АлієвQHA
11 Грудня 2019, 13:38

10 грудня заочним вироком Святошинського районного суду Києва до 14 років позбавлення волі засуджено колишню депутатку Верховної Ради Автономної Республіки Крим VI-го скликання Світлану Савченко.

Як повідомляє прес-служба прокуратури АРК, Савченко визнана винною у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України — державна зрада.

У суді прокуратура АР Крим довела провину депутатки у здійсненні дій, спрямованих на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України, а саме: надання іноземній державі допомоги у проведенні підривної діяльності проти України.

«КОЛИШНЬОГО КРИМСЬКОГО ДЕПУТАТА - ЗРАДНИЦЮ ЗАСУДИЛИ ДО 14 РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ» - ПРОКУРОР АР КРИМ ІГОР...

Опубліковано Прокуратура Автономної Республіки Крим Середа, 11 грудня 2019 р.

Вироком суду встановлено, що Савченко брала участь в засіданнях Верховної Ради АРК у 2014 році, на яких ухвалено постанову «Про незалежність Криму», згідно з якою створено нелегітимне державне утворення «Республіка Крим», а також постанову «Про правонаступництво Республіки Крим».

Ці дії в подальшому привели до російської окупації українського півострова.

Окрім того, Світлана Савченко взяла участь на позачерговому засіданні незаконно створеного органу «Державна Рада Республіки Крим», чим забезпечила функціонування зазначеного незаконно створеного органу, і своїм голосуванням у засіданні, на якому ухвалено так звану «Конституцію Республіки Крим», згідно з якою «Республіка Крим» нібито стала невід'ємною частиною території Російської Федерації.

26 листопада, прокуратура Автономної Республіки Крим за результатами проведеного спеціального попереднього розслідування направила до суду обвинувальні акти щодо двох колишніх депутатів Верховної Ради АРК.

За даними QHA media, йдеться про ексдепутатів ВР АРК Олександра Овдієнка і Сергія Федоркіна. Обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 15 років.