Екскомандиру кримського «Беркуту» повідомлено про підозру у державній зраді

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Березня 2023, 15:52
Фото: пресслужба Офісу Генерального прокурора
Ліна Тимошина
21 Березня 2023, 15:52

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора колишньому командиру полку міліції особливого призначення «Беркут» Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, екскомандир полку міліції під час окупації АР Крим у 2014 році перейшов на бік ворога.

Він вступив на службу до незаконно утвореного територіального органу Міністерства внутрішніх справ РФ – «Міністерства внутрішніх справ по Республіці Крим». Підозрюваний обійняв посаду командира так званого спеціального загону швидкого реагування «СОБР», - зазначили в Офісі Генпрокурора.

Тим самим він сприяв функціонуванню незаконно створених окупаційних правоохоронних органів рф на території АР Крим, зміцненню їх влади та недопущенню контролю України над цією територією.

Як повідомляли QIRIM.News, Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозри п'ятьом колишнім керівникам органів внутрішніх справ півострова. Дії підозрюваних кваліфіковано як державна зрада.

Як повідомляли QIRIM.News, до суду направлений обвинувальний акт стосовно колишнього заступника командира дивізіону 25 окремого берегового ракетного дивізіону «Рубіж» Військово-Морських Сил Збройних Сил України за фактом державної зради та дезертирства. У 2014 році, під час тимчасової окупації території АР Крим колишній офіцер, з метою назавжди ухилитись від виконання обов’язків військової служби у Збройних Силах України, не з’явився на службу.