Ексміністра фінансів Данилюка виключили з конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
29 Липня 2021, 15:35
Тетяна Нікішина
29 Липня 2021, 15:35

Конкурсна комісія не допустила ексміністра фінансів і екссекретаря РНБО Олександра Данилюка до конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки (БЕБ) через буцімто диплом Університету Індіани. Зрештою до конкурсу допустили 48 учасників.

Про це стало відомо з допису Данилюка.

Ручна конкурсна комісія виключила мене з конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки, яке я придумав, запропонував та системно намагався запустити протягом понад 10 років. Я знав, що так буде, але привід, під яким вони це зробили, — це просто епічно! Виявляється, у мене немає профільної освіти! Група товаришів без власної думки не визнали мій диплом одного з найпрестижніших університетів світу — Індіанського університету! Бути міністром фінансів та секретарем РНБО, працювати у найвідоміших фінансових організаціях у світових фінансових столицях — значить, у мене було достатньо освіти, а зараз — ні?! — пише Данилюк.

Як стало відомо з коментарів під дописом, голова комісії, ексміністр фінансів Тимофій Мілованов заявив про невідповідність Данилюка кваліфікаційним вимогам.

Він не надав документи, що засвідчують наявність у нього вищої юридичної або економічної освіти, натомість надав документи, які засвідчують вищу освіту за спеціальністю, яка не відповідає вимогам конкурсу, — йдеться у коментарі Мілованова.

Відомо, що Данилюк закінчив Національний політехнічний університет (КПІ) за спеціальністю інженер-електрик і паралельно здобув освіту в галузі фінансів в Київському інституті інвестицій.

МВА ексміністр отримав в Університеті Індіани, проте диплом не було нострифіковано, у зв’язку з чим комісія відмовилася його визнавати. Милованов посилався на лист Міносвіти щодо того, що без належного визнання диплому в Україні немає підтвердження того, що освіта справді здобувалася та що документ є автентичним.

За Данилюка заступився міністр фінансів Сергій Марченко. Він посилався на те, що не було вимоги щодо нострифікації під час подання документів, проте Мілованов відповів, що це є законодавчою вимогою. Марченко висловив думку, що «це буде пояснюватися політично».

Або ми всіх 11 допускаємо і просимо виправити документи, або голосуємо за дискваліфікацію всіх, — заявив у відповідь Мілованов.

Зрештою, комісія проголосувала за зняття з конкурсу 11 осіб, Марченко утримався.

Нагадаємо, на крісло очільника Бюро економічної безпеки претендує понад 50 осіб. Бюро почне роботу 25 вересня. На наступний день після цього припинить своє існування Державна фіскальна служба, яка вже знаходиться в процесі ліквідації.

Ручна конкурсна комісія виключила мене з конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки, яке я придумав,...

Posted by Олександр Данилюк on Thursday, July 29, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», майже 55% українців помітили погіршення фінансового становища за останні два роки — час президентства нинішнього глави держави Володимира Зеленського. Про це свідчать результати опитування Центру «СОЦИС» (SOCIS) на тему «Два роки президентства Володимира Зеленського. Як народ оцінює владу?».