Екснардеп-регіонал Балицький отримав підозру в колабораційній діяльності

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Травня 2022, 15:37
Ліна Тимошина
26 Травня 2022, 15:37

Служба безпеки Україна повідомила про підозру народному депутату України VII -VIII скликань від "Партії регіонів" і "Опозиційного блоку", депутату Запорізької обласної ради від "Опозиційного блоку" Євгену Балицькому. Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

За матеріалами СБУ підозру отримав «гауляйтер» росіян на тимчасово окупованій частині Запорізької області Євген Балицький. Цей колишній нардеп-регіонал, який у 2020 році був обраний депутатом облради від "Опозиційного блоку", сприйняв вторгнення рф як шанс реалізувати власні політичні амбіції, - сказав Дехтяренко.

За словами речника СБУ, Балицький не просто перейшов на бік ворога, а й заручився його підтримкою щодо силового захоплення влади в регіоні.

Зокрема, за допомогою загарбників він примусив працівників місцевого самоврядування та комунальних підприємств визнати себе керівником «військово-цивільної адміністрації Запорізької області», - зазначив Дехтяренко.

Балицький публічно критикував чинну українську владу та готував урочистості до Дня перемоги. Він також видав так зване розпорядження «О временной организации общественного порядка», яке зобов’язувало мешканців сформувати «громадські загони», які мали б слідкувати, щоб не було проявів антиросійської діяльності.

Наразі за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, псевдогубернатору оголошено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу - добровільне заняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованих територіях. А саме - в окупаційній адміністрації держави-агресора, - сказав Дехтяренко.

Балицькому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.