Експерт: «На тлі загострення ситуації навколо Україні в Чорному морі немає жодного корабля НАТО»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
07 Лютого 2022, 14:29
Асіф АлієвQHA
07 Лютого 2022, 14:29

Останній корабель НАТО, який входив до Чорного моря, був ракетний фрегат Франції «Auvergne» і за останній місяць жодний корабель НАТО не входив до акваторії моря.

Про це QIRIM.News розповив керівник моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко.

Він пояснив чому важлива присутність військових кораблів Північноатлантичного альянсу біля берегів України.

«Коли літають літаки-розвідки це розвідка, а коли перебувають в Чорному морі ракетний корабель НАТО – це стримування. Тому, що росіяни розуміють якщо в Чорному морі знаходиться американський есмінець і на його борту 102 крилаті ракети , це більше ніж весь ракетний залп всього ЧФ РФ, то вони не підуть на загострення. Адже може ракета не туди полетіти та потрапити на американський чи іншій корабель і буде міжнародний конфлікт», - сказав він.

За словами Клименка, в такому випадку це може трактуватися як напад, а напад на військовий корабель НАТО — це напад на всі країни НАТО.

«Тут починає діяти 5 стаття Альянсу, тобто принцип колективної оборони, коли напад на будь-яку з держав – членів Альянсу розглядається як напад на них усіх. Росіяни не ризикують  зробити це.  Вони зазвичай можуть  супроводжувати корабель, плисти поруч, робити провокації, але на військові дії вони не йдуть», - наголосив Андрій Клименко.

Раніше в інтерв'ю QIRIM.News Клименко розказав як Кремль намагається завдати максимальної шкоди штучно затримуючи судна в Азовському морі.