Експерт назвав причини переслідування кримських татар по справі батальйону імені Номана Челебіджіхана

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
03 Серпня 2022, 14:28
Асіф АлієвQHA
03 Серпня 2022, 14:28

Переслідування кримських татар по справі батальйону імені Номана Челебіджіхана проводиться через їх підтримку України та це зручна стаття проти тих, хто висловлює незгоду з діями окупаційної влади в Криму.

Про це інформаційному агентству QIRIM.News повідомив аналітик Crimea.SOS Євген Ярошенко.

Він зазначив, що якщо у випадку у справах "Хізб ут-Тахрір" більш легко фабрикувати справи серед практикуючих мусульман, то в випадку з батальйоном Номана Челебіджіхана під переслідування може потрапити фактично будь-який кримський татарин.

«Звинувачуючи на причетність до батальйону імені Номана Челебіджіхана може охопити значне ширші категорії кримських татар. У випадку з батальйоном значно менше треба доказової бази. Тобто не обов'язково підкидувати релігійну літературу, не обов'язково проводити прослухування в мечетях на політичні чи релігійні теми. Достатньо просто виявити кримського татарина, який демонструє нелояльність. В нинішніх умовах повномасштабної війни легко виправдати його арешт нібито через міркування безпеки держави-окупанта», - пояснив Євген Ярошенко.

Нагадаємо, за 160 днів повномасштабного вторгнення російська окупаційна влада заарештувала мінімум 10 людей за звинуваченнями у нібито участі в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана.

Зазначимо, з 24 лютого окупаційна влада рф ув’язнила 3 кримських татар, які начебто є членами добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.

29 квітня співробітники ФСБ затримали у Криму учасника «Батальйон імені Номана Челебіджіхана». Згідно з офіційним повідомленням затримано мешканця Херсонської області 1991 року народження, проте його ім'я не розголошується.

Нагадуємо, що 1 червня 2022 року, верховний суд рф визнав«Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджіхана» терористичною організацією. Зараз відомо про мінімум 16 політв’язнів, яких звинувачують у нібито участі в цьому батальйоні. Десятеро з них були затримані вже після 24 лютого 2022 року.