Експерт пояснив, як Путін використовує білорусів проти України

Новини України та світу
Алла Трапезова
13 Вересня 2021, 20:01
Алла Трапезова
13 Вересня 2021, 20:01

Зенітно-ракетними комплексами Білорусь може лише посилити оборону своєї країни, але не використовувати для наступальної операції. Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов в ексклюзивному коментарі «Кримським новинам».

Нічим (встановлення ЗРК, – ред.) не загрожує, бо зенітно-ракетні комплекси – це не наступальна зброя, це оборонна. Якщо Білорусь хоче посилити захист свого повітряного простору, то ми можемо тільки порадіти за наших сусідів. Протиповітряна зброя має свою особливість – вона не розташовується на базах, вона ставиться на бойове чергування, і це окремі об’єкти, які розташовуються по території країни: вони входять в систему протиповітряної оборони країни. Тобто база і протиповітряна оборона – це дуже різні речі, – повідомив Жданов.

За його словами, президент Росії Володимир Путін намагається пролобіювати власні інтереси за рахунок Олександра Лукашенка.

Ми ще не знаємо, чи буде купувати їх (С-400 – ред.) Лукашенко, чи не буде… Путін хоче перетворити ці 3 млрд кредиту, які він пообіцяв білорусам. Він не може відмовитися, бо налаштує проти себе білоруське суспільство, томі він хоче перетворити ці гроші на товарний кредит і позбавити Лукашенка готівки. Тому він «впихує» йому все що завгодно: С-400, на 2025 рік – танки якісь, озброєння, – сказав експерт.

Крім того він наголосив, що білоруська армія значно потужніша, ніж російська, і не потребує тієї зброї, яку Путін намагається їй продати.

Білоруська армія на голову вища російської. У неї є озброєння: і сумісне білорусько-українське, і китайсько-білоруське. Тому я не думаю, що сьогодні армія Білорусі потребує… Путін штучно вигадує загрозу з боку України і змушує Лукашенка витратити ці гроші на російське озброєння – товарний кредит. Я тобі даю гроші, але ти їх не отримаєш, – додав Жданов.

Нагадаємо, невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що хоче придбати в Російської Федерації озброєння та планує розташувати російські зенітно-ракетні комплекси C-400 на кордоні з Україною. Про це він повідомив на полігоні, який відвідав у рамках військових навчань «Захід-2021».