Експертка розказала, як Україна має відповісти на так звану «націоналізацію» її майна в окупованому Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
03 Березня 2023, 13:06
Асіф АлієвQHA
03 Березня 2023, 13:06

Україні необхідно провести комплексний аудит власності (як державної, так і приватної), розташованої в Криму, аби визначити ціну майнової агресії рф.

Про це написала Ольга Оніщук, керівниця програми «Правова безпека власності» Українського інституту майбутнього, в блогах на сайті Цензор.нет.

За її словами, щонайменше, вже зараз можна систематизувати відомості з українських реєстрів про нерухомість і бізнес, які станом на березень 2014 року знаходилися в Автономній республіці Крим. Вона зазначає, що цей процес варто запустити, не чекаючи на деокупацію півострова.

«Адже тотальний дерибан майна, який розпочався там у останні пів року, свідчить про очевидне прагнення кримських чиновників-зрадників нажитися на українській власності та про неприховану спробу заховати кінці у воду — наостанок провести перерозподіл майна "під прикриттям" добросовісних набувачів», - наголосила Оніщук.

Вона нагадала, що на початку лютого 2023 року перелік націоналізованого в Криму майна, який мав бути вичерпним, суттєво розширили: було додано майже 50 нових пунктів, а список захоплених об’єктів нерухомості викладено на 34 сторінках.

Раніше повідомлялось, що друзі президента росії володимира путіна стали основними власниками націоналізованого майна України у Криму,