Експерти зафіксували 150 порушень щодо об’єктів культурної спадщини у Криму

Кримські татари
Анвар Деркач
22 Січня 2022, 12:20
Анвар Деркач
22 Січня 2022, 12:20

Експерти зафіксували 150 порушень щодо об’єктів культурної спадщини в окупованому Криму з боку російської влади. Про це QIRIM.News  повідомила координаторка Кримського інституту стратегічних досліджень Ельміра Аблялімова. Вона зазначила, що 26 січня у Києві буде представлено портал «Порушення проти культурних цінностей в Криму» з цією інформацією.

На цій платформі ми будемо акумулювати інформацію про факти порушень. Йдеться про три види таких порушень. Це незаконне переміщення за межі Криму, це незаконні археологічні дослідження, а також будівельні роботи, які призвели до втрати ідентичності, - сказала Аблялімова.

Вона додала, що питання документування подібних фактів, а також інформування про них українського суспільства та міжнародних партнерів України обговорювалися на дискусійній панелі «Культурний вимір російсько-українського збройного конфлікту: державна політика та інструменти захисту», яка відбулася у Дипломатичній академії при міністерстві закордонних справ(МЗС) України.  Серед іншого, йшлося про переслідування порушників міжнародного гуманітарного права.

За словами Аблялімової, планується створення міжвідомчої групи за участі експертів, представників громадських організацій, а також МЗС, міністерства культури, Представництва Президента у Автономній Республіці Крим та інших державних установ. Вона займатиметься створенням плану дій із захисту об’єктів культурної спадщини в окупованому Криму.

Аблялімова додала, що в окупованому Криму активно проводяться незаконні археологічні розкопки, а знайдені предмети потрапляють «на зберігання» до музеїв Росії, зокрема до Ермітажу.

Раніше стало відомо, що окупаційна влада під час «реставрації» Хан-Сарая в Бахчисараї було пошкоджено. Україна виграла процес у Апеляційному суді Амстердама за позовом, в якому вимагала повернення скіфського золота з кримських музеїв.  

Аблялімова – колишній директор Бахчисарайського історико-культуного заповідника.