Енвера Омерова етапували у «Володимирський централ». Він уперше після етапу вийшов на зв'язок у суді

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Червня 2022, 09:17
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
24 Червня 2022, 09:17

Адвокат Еміль Курбедінов розповів «Кримській солідарності», що поспілкувався по відеозв'язку з 60-річним політв'язнем Енвером Омеровим, повідомляє «Кримська солідарність». Омеров перебуває у в'язниці №2 у Володимирі, де, згідно з вироком, має провести 3 роки з 18 років позбавлення волі.

Зазначається, що у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону Енвера Омерова викликали на допит по відеозв'язку як свідка у справі іншого кримського татарина Азамата Еюпова. Омеров підтвердив, що Еюпов ніколи не був у нього вдома, як стверджують співробітники ФСБ, а отже, його голосу не може бути на аудіозаписах спецслужб. Більш того, Енвер Омеров зазначив, що голос насправді належав Рустему Мірпочоєву, як заявляв раніше захист.

Адвокату Емілю Курбедінову не дали додаткового часу поговорити з Омеровим щодо ВКС поза засіданням. Юрист встиг з'ясувати, що після етапування чоловік похилого віку перебуває у Володимирському централі — в'язниці для особливо небезпечних злочинців.

Він відповідав на запитання та тримався впевнено. Стан здоров'я на перший погляд задовільний. Думаю, він зміг би повідомити, якби щось турбувало його, — зазначив захисник.

На цьому слуханні Омеров вперше з'явився після довгої процедури етапу, решта учасників у справі вже булу доставлені у в'язниці різних регіонів Росії. Риза Омеров поміщений у в'язницю міста Мінусінська в Красноярському краї, а Айдера Джеппарова доставили у Челябінську область.

Нагадаємо, кримських татар затримали 10 червня 2019 року. 12 січня 2020 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав їх винними та засудив Омерова Енвера до 18 років, Джаппарова Айдера до 17 років, Омерова Різу до 13 років ув'язнення. Їх звинувачують в участі у Хізб ут-Тахрір, яка заборона у РФ, але вільно діє в Україні.

Як повідомляли QIRIM.News, 25 листопада Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що трьом українським політв’язням, які утримуються в СІЗО-3 Новочеркаська в Ростовській області РФ, - Енверу Омерову, Айдеру Джаппарову та Різі Омерову, не надається медична допомога.