Етаповані та без перекладача: російський суд ухвалив рішення щодо кримчан з «другої сімферопольської групи»

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Грудня 2020, 15:28
Ірина Требунських
30 Грудня 2020, 15:28

В Південному військовому окружному суді в Ростові-на-Дону (Росія) відбулися засідання щодо кримських татар, які є фігурантами з «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Адвокат Едем Семедляєв розповів, що спочатку сторона захисту висунула ряд клопотань.

В усіх клопотаннях захисту відмовили: це і про непідсудність цієї справи російському суду, і про те, щоб фігурантів не вивозили з території Криму, — сказав він.

Тож Різу Ізетова, Ремзі Бекірова, Раїма Айвазова, Шабана Умєрова, Фархода Базарова етапують з українського півострова до російського СІЗО-1 в Ростові-на-Дону.

Водночас клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу російський суд задовольнив, хоча воно було необґрунтованим.

Також суд відмовив надати перекладача для кримських татар, хоча на попередньому слуханні перекладач був. «Фактично суд заборонив виступати їм рідною кримськотатарською мовою», — підкреслив Семедляєв і запевнив, що такі рішення адвокати оскаржуватимуть.

Наступне засідання призначили на 11 січня 2021 року.

⚡«СУД ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ ЭТАПИРОВАТЬ РЕБЯТ В СИЗО-1 ГОРОДА РОСТОВ-НА-ДОНУ», - адвокат Эдем Семедляев28 декабря 2020 года...

Posted by Крымская солидарность on Tuesday, December 29, 2020

Також російський суд ухвалив рішення щодо інших п’яти фігурантів з тієї ж «другої сімферопольської групи». Тофік Абдулгазієв, Владлен Абдулкадиров, Іззет Абдуллаєв, Меджіт Абдурахманов, Білял Аділов вимагали перекладача і відмовлялися від адвокатів, яких призначила сторона держави-окупанта. Адвокат Сіяр Панич розповів, що суд відмовив і в перекладачі, і залишив призначених адвокатів. Хоча самі призначені адвокати озвучили, що продовження їхньої участі в цьому процесі порушує право на захист, так як їхня позиція не узгоджена з підзахисними, що це порушує принципи адвокатської етики.

«Я представляв інтереси Аділова і Абдулкадирова. В судовому засіданні відчувалося упереджене ставлення судді до наших підзахисних. Суд був націлений на те, щоб виключити з участі в цьому процесі перекладача з кримськотатарської мови, щоб собі спростити судовий процес», — пояснив Панич.

Суд переніс попереднє судове засідання на 11 січня 2021 року.

Нагадаємо: 27 – 28 березня 2019 року в кількох районах Криму і в Ростовській області Росії ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих.

У вересні 2019 року 15 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО в Ростовській області Росії в окупований Крим.

Раніше «Верховний суд» в тимчасово окупованому Росією Криму продовжив термін тримання під вартою іншим фігурантів «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб-ут-Тахрір» Асану ЯніковуСейтвелі Сейтабдієву, Акиму Бекірову до 14 січня, а Ескендеру Сулейманову до 9 січня.

Як повідомляли «Кримські новини», підконтрольний окупантам так званий «Верховний суд» в Криму продовжив запобіжний захід Сейрану Муртазі, Аліму Карімову, Рустему Шейхалієву, Ерфану Османову, Осману Аріфмеметову, Меджиту Абдурахманову, Іззету Абдуллаєву, Владлену Абдулкадирову і Руслану Сулейманову.