«Фідбеком Росії на посилення міжнародних санкцій є тиск на українських політв’язнів» — Денісова

Новини
Ірина Требунських
17 Червня 2020, 17:02
Ірина Требунських
17 Червня 2020, 17:02

Росія збільшує фізичний та психологічний тиск на політв'язнів, які незаконно утримуються країною-окупантом, у відповідь на посилення міжнародних санкцій проти неї. Таке твердження опублікувала Уповноважена з прав людини Верховної Ради Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що у відповідь на міжнародні санкції Кремль посилює знущання з незаконно утримуваних громадян України. Наприклад, Росія відмовляє українським дипломатам у зустрічах та продовжує фізичний і психологічний тиск на політв’язнів, чим вкотре порушує не лише міжнародне, а навіть російське законодавство.

Російська Федерація повинна дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов'язань щодо забезпечення прав незаконно ув’язнених громадян України та припинити репресій проти кримськотатарського народу, — наголосила Денісова.

Через грубе цілеспрямоване порушення їхніх прав потерпають ув’язнені Росією громадяни України, серед яких чимало кримських татар: Джеміль Гафаров, Володимир Дудка, Ігор Кияшко, Олександр Марченко, Тофік Абдулгазієв, Енвер Омеров, Шабан Умеров, Муслім Алієв, Інвер Бекіров, Енвер Сейтосманов, Теймур Абдуллаєв, Енвер Мамутов, Володимир Якименко, Руслан Зейтуллаєв, Андрій Захтей, Олексій Бессарабов, Узеїр Абдуллаєв, Рустем Ісмаїлов, Віктор Шур, Олександр Шумков, Вадим Сірук, Емір-Усеїн Куку, Валентин Виговський, Зеврі Абсеїтов, Рустем Абільтаров, Ремзі Меметов, Геннадій Лимешко, Рефат Алімов і Сергій Бугайчук. «Ми зобов'язані зробити все, що допоможе повернути їх додому», — підкреслила омбудсменка.

‼️Фідбек Російської Федерації на посилення санкції – фізичний та психологічний тиск на українських політв’язнів, які...

Опубліковано Людмилою Денісовою Вівторок, 16 червня 2020 р.

Як повідомляло QHA media, згідно з інформацією Людмили Денісової, в російських пенітенціарних установах зараз тримають більше п’яти тисяч громадян України.