FIDE запросила «кримського гросмейстера» на «Кубок світу»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Травня 2023, 15:34
Фото: ТАСС
Ліна Тимошина
31 Травня 2023, 15:34

30 травня Міжнародна шахова федерація (FIDE) заявила про те, що «запросила» «гросмейстера» з окупованого Криму Сергія Карякіна на Кубок світу з шахів. 33-річний шахіст, повинен «ухвалити рішення» про свою нібито участь до 2 червня.

Про це повідомляє Асоціація Реінтеграції Криму(АРК).

Однак пропозиція надійшла без можливості агресору представляти національний прапор, що не дивно. Водночас навіть ця ініціатива залишається сумнівною, з урахуванням умов бекграунду фіктивного «кримського спортсмена», зрадника України не сприймають серйозно навіть функціонери агресора «РШФ», - йдеться у повідомленні.

В АРК нагадали, що в березні 2022 року шахіст-пропагандист був дискваліфікований FIDE на пів року за підтримку війни й проросійську позицію. Після цього Карякін заявляв, що головною умовою, за якої він погодиться брати участь у будь-яких міжнародних змаганнях, це можливість виступати під російським прапором.

Як не крути, виступити на світовому турнірі FIDE пропонують, ніяк інакше як, у нейтральному статусі, що передбачає необхідність відмовитися від підтримки експансіоністської політики Росії, на що пропагандист навряд чи піде без згоди в певних кабінетах у Кремлі", - додали в АРК.

Сергій Карякін – уродженець Сімферополя, до 2009 року виступав під прапором України. Після цього змінив громадянство на російське. У 2014 році після початку окупації Криму опублікував у Instagram свою фотографію у футболці з Путіним та написом: «Своїх не кидаємо». Після 24 лютого 2022 року Карякін публічно підтримав повномасштабне російське вторгнення на територію України.