Фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Шихаметова залишили під вартою ще на два місяці

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
10 Червня 2021, 12:06
Тетяна Нікішина
10 Червня 2021, 12:06

У тимчасово окупованому Росією Криму Ленінський районний «суд» продовжив термін тримання під вартою фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір» Яшару Шихаметову на два місяці. Судове засідання проводилося у закритому режимі.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Захист подавав клопотання про допуск слухачів на цей процес, проте «суд» відмовив у його задоволенні.

Проведення судового засідання в закритому режимі необґрунтоване і незаконне, — вважає адвокат Олексій Ладін.

Захиснику Шихаметов поскаржився на проблеми зі здоров'ям — регулярне підвищення артеріального тиску і біль в області серця.

Людина вже немолода і в умовах слідчого ізолятора, на жаль, це вже буденна річ. Проте він не занепадає духом, — говорить Ладін.

Шихаметов просив передати слова подяки всім, хто стежить за його справою і підтримує. Кримський татарин налаштований доводити свою невинність.

Це дуже важливо, коли несправедливо звинувачені люди в скоєнні «терористичних» злочинів розуміють і знають, що їх підтримують співвітчизники, — передав захисник.

Нагадаємо, 17 лютого 2021 року одразу в декількох районах окупованого Криму відбулися масові обшуки, у результаті яких затримали п'ятьох кримських татар: Азамата Еюпова, Яшара Шихаметова, Ленура Сейдаметова, Тимура Ялкабова, Ернеста Ібрагімова та Олега Федорова.

Як повідомляли «Кримські новини», правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнем релігійного діяча з окупованого Росією Сімферополя Вадима Бектемірова, який є фігурантом «четвертої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».