Фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» подовжено арешт. Всі вони залишатимуться за ґратами до кінця березня

Новини
Ігор ЗайцевQHA
11 Березня 2020, 17:57
Ігор ЗайцевQHA
11 Березня 2020, 17:57

Сьогодні, 11 березня, в "Київському районному суді" анексованого Сімферополя фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» подовжили арешт до кінця березня.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Так, Меджит Абдурахманов залишатимиться за ґратами до 26 березня, а Осман Аріфмеметов та Рустем Шейхалієв - до 27 березня.

Під час засідання політв'язні клопотали про те, щоб перебувати поза «клітки», бо вважають, що це є приниженням їхньої честі і гідності. Також вони вимагали надання їм перекладача, якого "суд" надав.

З боку медіа надійшло клопотання про ведення фото і відеофіксації "судового процесу", але "прокурор" виступив проти даної заяви, а "суддя" проігнорував це клопотання.

Ви порушуєте мої права, порушуєте принцип гласності, я заявляю відвід "судді". Клопотання мого адвоката, кореспондента ви проігнорували. Ви навмисно приховуєте свої порушення, - заявив Аріфмеметов.

Адвокати клопотали про зміну запобіжного заходу на домашній арешт, підкресливши, що політв'язні "з умовами утримання не згодні та прирівнюють його до тортур", але "суддя" відхилив і це.

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР»(вторая симферопольская группа: Абдурахманов Меджит, Арифмеметов Осман, Шейхалиев...

Опубліковано Крымская солидарность Середа, 11 березня 2020 р.

Також сьогодні у Октябрьскому райсуді російського Ростова-на-Дону продовжили запобіжний захід Ерфану Османову, який теж є фігурантом «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір», - він теж залишатиметься за ґратами до 27 березня.

Слухання проходило в закритому режимі. Всі доводи, які слідчий надав у своєму клопотанні, зводилися виключно до припущень.

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР»(вторая симферопольская группа: Эрфан Османов)Сегодня, 11 марта 2020 года в 11:30, в...

Опубліковано Крымская солидарность Середа, 11 березня 2020 р.

Пізніше цей же "суд" продовжив арешт до 26 березня іншим фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» - Владлену Абдулкадирову, Рустему Сейтхалілову та Сервету Газієву.

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР»(вторая симферопольская группа: Сервет Газиев, Абдулкадыров Владлен, Сейтхалилов...

Опубліковано Крымская солидарность Середа, 11 березня 2020 р.

Аналогічне "судове" рішення чекало й на Фархода Базарова, Ремзі Бекірова та Раїма Айвазова.

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР»(вторая симферопольская группа: Базаров Фарход, Бекиров Ремзи, Айвазов...

Опубліковано Крымская солидарность Середа, 11 березня 2020 р.

Як писало QHA media, 27 - 28 березня 2019 року у декількох районах Криму і в Ростовській області Росії ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих.

У вересні 15 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО в Ростовській області Росії в анексований Крим.

Всім фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» закидають «організацію або участь у терористичному осередку», покарання за це передбачає аж до довічного позбавлення волі за «організацію» і до 20 років за «участь».