Фігурантів «справи Веджіє Кашка» відпустили під домашній арешт

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
24 Січня 2019, 17:16
Євген БерезовськийQHA
24 Січня 2019, 17:16

«Київський районний суд» Сімферополя задовольнив клопотання захисту фігурантів так званої «справи Веджіє Кашка» і змінив їм запобіжний захід на домашній арешт.

Про це повідомляє громадська організація «Кримська солідарність».

За даними правозахисників, про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою у СІЗО на домашній арешт не заперечував навіть «прокурор».

Також під час судового слухання були допитані свідки справи.

⚡️СУД ПО « ДЕЛУ ВЕДЖИЕ КАШКА»Информационный пост 24.01.2019UPD_13. Асана Чапуха должны были сопровождать домой...

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 24 січня 2019 р.

Як писало QHA media, cтан здоров'я фігурантів «справи Веджіє Кашка» Казіма Аметова і Бекіра Дегерменджі погіршувався з кожним днем.

Фігурантами надуманої «справи Веджіє Кашка» є 66-річний Асан Чапух, 52-річний Руслан Трубач, 58-річний Бекір Дегерменджі та 61-річний Казім Аметов.

3 листопада 2017 року ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка і активісти Бекір Дегерменджі, Асан Чапух і Кязім Аметов прийшли до кафе у Сімферополі на зустріч з громадянином Туреччини Юсуфом Айтаном. До кафе увірвалися озброєні співробітники ФСБ, які зірвали зустріч, а кримських татар звинуватили у вимаганні грошей в Айтана. У результаті дій силовиків 83-річній Кашка стало зле. У неї стався інсульт і вона померла.

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял заявив, що звинувачення сфабриковані. За його словами, насправді громадянин Туреччини Юсуф Айтан вкрав 7 тисяч доларів у родини Веджіє Кашка. Активісти ж намагалися переконати його повернути ці гроші.