Фільм про депортацію кримських татар здобув премію на міжнародному кінофестивалі в Туреччині

Новини
Ірина Требунських
24 Жовтня 2020, 13:55
Ірина Требунських
24 Жовтня 2020, 13:55

Кінострічка «1944. Депортація» про долю кримських татар здобула головну премію на міжнародному кінофестивалі в Туреччині. Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар у Facebook.

Зазначається, що кінострічка перемогла в номінації міжнародних документальних фільмів у Antakya 8th International Film Festival.

Я пишаюсь людьми, які «оживили» історію мого народу в спогадах прекрасних та сильних людей, що пережили депортацію. Героями фільму сталі ті, хто засвідчив найбільшу трагедію народу, яка унесла життя половини кримських татар, що жили в Криму та яких по-звірячому вивезли до середньої Азії, — написала Джеппар.

Вона додала, що двоє героїв фільму, на жаль, вже залишили цей світ. «Їх пам’ять живе в нас через цей фільм», — підкреслила заступниця міністра.

Національна прем’єра фільму «1944. Крим. Депортація» відбулася 17 травня 2019 року в Києві і була присвячена 75-й річниці депортації кримських татар.

«1944. Крим. Депортація» — повнометражна кінострічка режисерів Фатіми Осман та Юнуса Паши. В основу картини лягли три історії депортованих кримських татар.

Як повідомляли «Кримські новини», 29 вересня 2020 року у тимчасово окупованому Росією Криму на 90-му році життя помер Садик Аджи Селімов — один з героїв фільму «1944. Крим. Депортація».