Фільм української режисерки здобув перемогу в Стамбульському кінофестивалі

Новини України та світу
Ірина Требунських
31 Грудня 2020, 11:51
Ірина Требунських
31 Грудня 2020, 11:51

Фільм режисерки Марини Ер Горбач «Омар та ми» здобув перемогу на 39-ому турецькому кінофестивалі Istanbul Film Festival. Про це повідомляє посольство України в Турецькій республіці.

Вітаємо українську режисерку Марину Ер Горбач та всю знімальну групу фільму! За результатами глядацького голосування фільм «Омар і ми» виграв у номінації  Human Rights Competition, — написала пресслужба посольства.

Сама українська кінорежисерка на своїй сторінці у Facebook також написала про перемогу та опублікувала фотографії з прем’єри фільму в Туреччині, яка відбулася ще до карантину. «Люблю цю країну за щирість, це реально круто», — написала Горбач.

Vay be Istanbulu dа kazandik ))) ? Canim ekinimizi eline sağlık ve tebrikler ?❤️?? Hepinizi çok özledik ... За...

Posted by Maryna Er Gorbach on Tuesday, December 29, 2020

Кінострічка розповідає про Ісмета, який пропрацював до пенсії в жандармерії. Його єдиний син поїхав до США, а тепер і дружина прагне в Америку. Несподівана зустріч із біженцями Омаром та Марією стає для Ісмета непростим досвідом, адже він, як і більшість людей, має власні погляди та упередження.

Режисерка Марина Ер Горбач — випускниця Київського національного університету театру, кiно і телебачення іменi І. К. Карпенка-Карого, яка живе й працює в Туреччині. Професійні актори Тадж Шер Якуб та Хала Алсаяснех, які знялися в ролі Омара та Марії, самі є біженцями із Сирії.

Фільм «Омар і ми» отримав нагороди кінофестивалів у Туреччині, Франції, Німеччині, Португалії, Ізраїлі, Індії, Аргентині, Болгарії, Румунії, Польщі та США.

Як повідомляли «Кримські новини», 24 жовтня кінострічка «1944. Депортація» про долю кримських татар здобула головну премію на міжнародному кінофестивалі в Туреччині.