Фонд Притули купив супутник за гроші на «народні Байрактари» і показав фото Керченського мосту

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
18 Серпня 2022, 16:21
Ярослава Саєнко
18 Серпня 2022, 16:21

Благодійний фонд Сергія Притули за 600 млн гривень, які українці зібрали на «народні Байрактари», купив супутник. Про це розповів Сергій Притула у Фейсбук.

Він нагадав, що у травні на проєкт під назвою «Народний Байрактар» було зібрано понад 600 млн гривень. Але компанія Baykar зобов'язалася передати Україні три ударні безпілотники безкоштовно. Таким чином, постало питання, що робити із заощадженими коштами.

Ми розпочали переговори з Міністерством оборони України і після тривалих консультацій таке рішення було знайдено. Українці, ви космос: ми купили супутник. Це не просто один супутник. Він дає нам доступ до бази супутникових знімків сузір'я супутників компанії ICEYE. І цей доступ ми викупили більш як на рік вперед. Тепер наша армія максимально швидко отримуватиме супутникові знімки високої якості, які допоможуть нам з оперативним плануванням операцій. Бавовни буде багато! – розповів Притула.

Нагадаємо, раніше турецька компанія Baykar безкоштовно передала Україні три безпілотники Байрактар, на які збирали кошти волонтер Сергій Притула та блогер Ігор Лаченков.