Франція погрожує блокуванням «Північного потоку – 2» у разі нового вторгнення РФ в Україну

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Січня 2022, 09:52
Асіф АлієвQHA
28 Січня 2022, 09:52

Можливі санкції проти Росії у разі конфлікту з Україною мають на увазі блокування «Північного потоку – 2».

Про це заявив глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан, передає ТАСС.

«Санкції, підготовлені ЄС проти Росії на випадок військового вторгнення на Україну, передбачають серед іншого блокування газопроводу «Північний потік – 2», - сказав міністр.

Він зазначив, що це один із контрзаходів, покликаних показати Росії, що військовий конфлікт в Україні несе для неї серйозні ризики.

Як повідомляє авторитетне видання повідомило Politico, речник австрійського парламенту Вольфганг Соботка повідомив, що його країна підтримає західні санкції проти Росії, якщо РФ вторгнеться в Україну, «навіть якщо вони охоплять газопровід «Північний потік-2» у Балтійському морі».

«Тут потрібна чітка позиція — і ми, безперечно, підтримуємо санкції аж до «Північного потоку», — сказав Соботка.

Своєю чергою, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також припустила, що трубопровід «Північний потік — 2» може потрапити під санкції.

«На нову агресію ми маємо низку доступних відповідей, включаючи «Північний потік — 2», — заявила вона в Бундестазі.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки скликають засідання на 31 січня Ради Безпеки ООН з приводу "загрозливої поведінки Росії" та "нарощування російських військ на кордонах України та Білорусі" .

Нагадаємо раніше, США та НАТО передали представникам Росії письмову відповідь на пропозиції Москви щодо гарантій безпеки. У США та НАТО також наголосили, що координували відповіді не лише між собою, а й із Києвом. Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що у листі висловлено занепокоєння агресією РФ.