ФСБ оголосила Едему Бекірову офіційне звинувачення. Захист пропонує перевірити білінг на його телефоні

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
20 Грудня 2018, 12:53
Євген БерезовськийQHA
20 Грудня 2018, 12:53

Кримськотатарському активісту Едему Бекірову оголосили офіційне звинувачення у незаконному обігу зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 КК та ч.2 ст. 222.1 КК).

Про це повідомляє «Новая газета».

За даними видання, співробітники ФСБ у Криму і Севастополі повторили версію, представлену суду під час арешту Бекірова.

Згідно з матеріалами справи, Бекіров, нібито перебуваючи в Криму, передав якомусь водію таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка обвинувачення під псевдонімом Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 набоями калібру 9-мм з проханням заховати.

Слідство стверджує, що Бекіров зустрівся з Меметовим у травні 2018 року, передав йому сумку з вибухівкою і набоями. Меметов сховав сумку біля селища Рисове на півночі півострова, а потім, не дочекавшись, що її заберуть, прийшов до "управління" ФСБ і розповів про все.

Як заявив адвокат Едема Бекірова Олексій Ладін, його підзахисний погодився на допит, щоб надати докази своєї невинуватості.

Він покроково розповів, де саме він перебував у Криму тієї поїздки. Одну ніч ночував у доньки, одну — у матері дружини. Їздив у село до двоюрідної сестри, завжди у супроводі родичів. У нього завжди був телефон з сім-картою, спеціально придбаною в Криму. Зараз цей телефон у доньки Бекірова.

За словами Ладіна, захист клопотав про вилучення телефону, а також про допит доньки і про огляд по сім-карті, щоб встановити місцезнаходження Бекірова під час перебування в Криму.

На нашу думку, білінг має неспростовно довести, що Бекіров не міг цього зробити і не робив.

Едем Бекіров наразі поміщений у двомісну камеру спецблоку Сімферопольського СІЗО, де йому не надають медичну допомогу.

Під час судового засідання щодо обрання запобіжного заходу були представлені документи про те, що він є інвалідом 2-ї групи і втратив ногу через діабет. Йому необхідна перев'язка двічі на день, яку в СІЗО надати не могли через відсутність перев'язувальних матеріалів.

Начальник медсанчастини СІЗО вчора заявив, що Бекірова огляне лікарська комісія, у разі рішення він буде вивезений до клініки і буде заявлено клопотання про обрання йому іншого запобіжного заходу, не пов'язаного з перебуванням під вартою, — розповів Ладін.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що арешт Бекірова може призвести до його повільної смерті. За його словами, кримськотатарський активіст в силу своєї хвороби просто не в змозі підняти вагу більшу, ніж 3 кілограми.

Нагадаємо, «Київський райсуд» Сімферополя 13 грудня 2018 року заарештував Едема Бекірова на два місяці. Його підозрюють у зберіганні й передачі вибухових речовин і боєприпасів.

Гульнара Бекірова розповіла QHA media про смертельний ризик, якому її чоловік Едем Бекіров піддається під час перебування у в'язниці.