ФСБ піддала тортурам кримськотатарського активіста Кроша

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
12 Серпня 2022, 12:55
Ярослава Саєнко
12 Серпня 2022, 12:55

Кримськотатарського активіста Енвера Кроша, затриманого в селі Близькогородське Джанкойського району окупованого Криму у справі "Хізб ут-тахрір", катували, вимагаючи, щоб він розблокував свій телефон,. Про це повідомляють "Ґрати".

Повідомляється, що телефон Кроша після обшуку поклали у спеціальний пакет та запломбували. Коли його везли на "Газелі", йому дали до рук цей телефон і наказали розблокувати. Коли Крош відмовився, йому застебнули руки кайданками, поклали на підлогу обличчям униз і почали піднімати руки за кайданки так сильно, що його тіло піднімалося і падало. Кришку постійно говорили розблокувати телефон. Потім йому накинули ремінь на голову і задирали її, закриваючи ніс і рота так, що він не міг дихати. Крихітка постійно били по голові і тілу, оперативники ставали йому на ноги. Катування тривали півгодини. Телефон так і не розблокував.

Потім протягом години дорогою до Сімферополя Кроша били по голові і безуспішно намагалися прикладати його пальці до телефону, щоб розблокувати, - йдеться в повідомленні.

В управлінні ФСБ у Сімферополі Кроша побачив адвокат Еміль Курбедінов. У його підзахисного були синці на потилиці, ліворуч біля скроні - велика шишка від удару, на лівій нозі - різана рана з запеклою кров'ю, руки були порізані до крові. Про тортури та побиття Крош та його адвокат заявили на допиті. Розповідь затриманого занесли до протоколу. Він не визнав провини.

Нагадаємо, у черговій справі "Хізб ут-тахрір" силовики прийшли з обшуками до шести кримських татар: Крошу, журналісту "Кримської солідарності" Вілену Темер'янову в селі Вольному, до будинку матері Темер'янова, до Сеітяя Аббозова в Джанкої, Мурату Бекірову в селі Озерне та Ренату Алієву - обшук провели у селі Тимофіївка та у його квартирі в Ялті. Усіх шістьох після обшуків доправили до управління ФСБ у Сімферополі.