ФСБ у Криму продовжує практику сталінських спецслужб – політв'язень Бектемірів

Кримські татари
Анвар Деркач
11 Лютого 2022, 15:14
Фото: Кримська солідарність
Анвар Деркач
11 Лютого 2022, 15:14

Засуджений на 11 років ув'язнення Південним окружним військовим судом кримський татарин Вадим Бектеміров назвав ФСБ правонаступницею НКВС та КДБ. Про це він сказав у своєму останньому слові.

Бенефіціари кримінальних справ щодо кримських татар, мусульман – ФСБ. Саме вони є наступниками сталінських правоохоронних органів. Недарма ФСБ наголошує на своїх ювілеях, відраховуючи свій вік не з 91-го, а з 1918 року, нічим не відрізняючись ні від НКВС, ні від КДБ. Єдність і спадкоємність ордена мечоносців – не те що не ховається – пыдкреслюється, – сказав Бектеміров.

За його словами, Росія проводить послідовну політику витіснення кримських татар з їхньої батьківщини, починаючи з правління імператриці Катерини II і до сьогодні. Він також відзначив ісламофобію як складову частину державної політики Росії. За словами Бектемірова, кримських татар після окупації Криму у 2014 році переслідують за «терористичними» статтями за читання релігійної літератури та розмови про релігію.

Він висловив переконання, що режим у Росії, який він назвав тиранічним, залишиться у прощлом.

Бектеміров подякував за підтримку людям усіх національностей та віросповідань, всім кримським татарам, мусульманам та немусульманам.

Як повідомляв QIRIM.News, Бектемірова засудили до 11 років колонії суворого режиму з відбуванням перших трьох років у в'язниці.

Бектемірова звинуватили у причетності до релігійної організації "Хізб ут-Тахрір", забороненої в Росії.

Бектемір є магістром зі спеціалізації «Ісламські вчення» факультету арабської літератури та гуманітарних наук. До затримання він проводив дуа на підтримку сімей політв'язнів, а також організовував передачі заарештованим кримським татарам мусульманам і відвідував судові засідання з політично мотивованих справ. Окрім того, консультував людей у ​​сфері ісламського права.