ФСБ захопила волонтера та екскомандира корабля «Славутич» ВМС України Олексія Кисельова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Липня 2022, 09:41
Фото: Центр журналістських розслідувань
Ліна Тимошина
30 Липня 2022, 09:41

На Херсонщині окупанти викрали та відвезли до СІЗО Сімферополя Олексія Кисельова, капітана 1-го рангу запасу, колишнього командира корабля управління ВМС України «Славутич», який останніми роками жив і займався громадською діяльністю в Генічеську. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на власні джерела на окупованій території.

За словами очевидців, 22 липня так звані «днрівці» вдерлись до будинку у Генічеську, де мешкав Олексій Кисельов, і з зав’язаними очима та зв’язаними руками відвезли у невідоме місце.

Там його тримали три дні, де, не виключено, застосовували тортури. Після чого передали ФСБ і відвезли у Сімферополь, де утримують у СІЗО», – розповіли місцеві мешканці.

Вони ж повідомили, що «днрівці» викрали і автомобіль Кисельова, який і досі був на «севастопольських номерах».

Видання зазначає, що за інформацією із Сімферополя, яка ще потребує підтвердження, Олексію Кисельову можуть інкримінувати участь у неіснуючому «незаконному збройному формуванні батальйон імені Номана Челебіджихана».

За цією фальшованою ФСБ справою арештовані та вже відбувають незаконно присуджені строки позбавлення волі десятки кримських татар та українських активістів, частина з яких брали участь у громадянській блокаді товарних поставок до окупованого Криму у 2015-2016 роках.

Олексій Олексійович Кисельов (дата народження 2 лютого 1964 року) був командиром корабля управління «Славутич» ВМСУ. Після відставки у званні капітана 1-го рангу займався громадською та підприємницькою діяльністю у Севастополі. Після окупації Криму рф у 2014 року виїхав у Генічеськ. Є одним із засновників ГО «Переселенець-СОС» – організації, що опікується правами внутрішньо переміщених осіб із Криму і Донбасу.