ФСБ заявило про затримання в Криму бійця батальйону Номана Челебіджихана

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
02 Лютого 2023, 11:47
Асіф АлієвQHA
02 Лютого 2023, 11:47

Жителя Криму затримано за підозрою в участі в діяльності незаконного збройного формування (НВФ) "Батальйон імені Номана Челебіджихана".

Про це повідомило УФСБ Росії у Криму, передають місцеві ЗМІ.

"Кримчанин у 2016 році добровільно вступив у озброєне формування, що функціонує на території України "Кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджихана". Підозрюваний брав активну участь у діяльності НВФ", - йдеться у повідомленні.

Чоловік, ніби маючи реальну нагоду добровільно вийти зі складу НВФ, не звернувся до правоохоронних органів із заявою про це. Його затримали завдяки взаємодії із прикордонниками.

Кримінальну справу порушено за ч. 2 ст. 208 КК РФ (участь у НВФ біля іноземної держави у цілях, суперечать інтересам РФ), що передбачає до 15 років позбавлення волі.

У грудні 2022 році Джанкойський окупаційний «райсуд» засудив до 4 років і 3 місяців колонії суворого режиму українця, мешканця села Новоолексіївка Херсонської області Костянтина Терещенка, якого звинуватили «в участі у добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана».

Раніше 30 листопада, «суд» окупованого Криму оголосив вирок політв'язню Насруллі Сейдалієву, якого звинувачують в участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана.