ФСБ звинувачує заступника голови Меджлісу Джеляла у диверсії

Новини України та світу
Анвар Деркач
05 Вересня 2021, 16:53
Анвар Деркач
05 Вересня 2021, 16:53

ФСБ висунула підозру заступникові голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріманові Джелялу за статтею 281 кримінального кодексу Росії - "диверсія". Про це голова Меджлісу Рефат Чубаров сказав "Кримським новинам".

Він відкинув звинувачення і відмовився давати будь-які свідчення, пославшись на втому, - сказав Чубаров.

Голова Меджлісу додав, що подібні звинувачення - помста Джелялу за його безкомпромісну політичну позицію. Він також сказав, що обрання міри запобіжного заходу Джелялу відбудеться в понеділок, шостого вересня. Чубаров зазначив, що нова хвиля репресій щодо активістів національного руху - помста окупаційної влади за успішний форум "Кримська платформа", якому Кремль марно намагався перешкодити. Кримінальний кодекс Росії передбачає за диверсію покарання від 12 до 15 років позбавлення волі.

Аналогічне звинувачення ФСБ висунуло щодо братів Азіза та Асана Ахтемових. Раніше активіст національного руху кримських татар Заїр Смедля заяив, що на Асанових співробітники ФСБ здійснюють тиск, щоб вони відмовилися від адвокатів, найнятих родиною.

Як повідомляли "Кримські новини", 3-4 вересня співробітники ФСБ провели обшуки в помешканнях та затримали пятьох кримських татар, серед них Джеляла і братів Асанових.

Президент України Володимир Зеленський, а також дипломатичні представництва США та Туреччини звернулися до російської влади припинити переслідування та звільнити затриманих.