«Ганебний вирок», — МЗС про позбавлення волі Джелялу та братам Ахтемовим

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2022, 17:16
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2022, 17:16

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує ганебний «вирок» першому заступнику Голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу та братам Асану та Азізу Ахтемовим, винесений сьогодні окупаційною владою в тимчасово окупованому Криму.

Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

«Наріман Джелял був затриманий 4 вересня 2021 року одразу після повернення до Криму з Києва, де він брав участь в установчому саміті Міжнародної Кримської платформи. Його затримання стало черговою спробою зламати дух спротиву окупації на півострові та цинічною реакцією на започаткування нового формату міжнародної співпраці задля деокупації Кримського півострова. З того часу Наріман Джелял та брати Асан та Азіз Ахтемови пройшли через увесь арсенал російських репресивних методів тиску: від залякувань та погроз до фізичних тортур», - зазначили в МЗС.

В міністерстві наголосили, що сьогоднішній ганебний вирок став черговим свідченням політично вмотивованого переслідування російською владою представників кримськотатарського народу, які опинилися у заручниках злочинного путінського режиму через незгоду з окупацією Криму.

МЗС звернулося  до міжнародної спільноти та партнерів по Міжнародній Кримській платформі із закликом чинити політичний, дипломатичний, санкційний та економічний тиск на Росію з метою негайного звільнення Нарімана Джеляла, братів Азіза та Асана Ахтемових та усіх українських громадян, незаконно ув’язнених путінським режимом.

«Разом наближаємо той день, коли слова Нарімана Джеляла з-за ґрат стануть реальністю: «З Криму все почалося, Кримом і завершиться», — йдеться в заяві.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялу та активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим. Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асану Ахтемову - 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азізу Ахтемову – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.

Сьогодні Меджліс кримськотатарського народу закликавПрезидента та Уряд України негайно включити до порядку денного переговорів Української держави зі своїми іноземними партнерами та міжнародними організаціями питання звільнення російськими окупантами всіх політв'язнів – мешканців Криму, включаючи Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова, Азіза Ахтемова.

Своєю чергою прокуратура АРК заявила, що правоохоронна та судова системи в Криму – це єдина «репресивна машина», ціллю якої є лише переслідування та залякування цивільного населення півострова, в тому числі, корінного кримськотатарського народу.