«Газієва і Гафарова доправляли до лікарні, але не лікують» — Денісова

Кримські татари
Ірина Требунських
18 Червня 2021, 18:41
Ірина Требунських
18 Червня 2021, 18:41

Кримських татар Джеміля Гафарова і Сервета Газієва, які є фігурантами «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір», окупанти доправили у міжобласну туберкульозну лікарню №19 у Ростові-на-Дону (Росія). Про це повідомили адвокати політв’язнів, передає уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Гафарова госпіталізували через загострення хронічної хвороби нирок і подагру, але жодних медичних обстежень йому не проводять. У Газієва підвищений артеріальний тиск та сильні болі у печінці, медики швидкої допомоги діагностували хронічний холецистит. Але з лікарні його повернули у СІЗО без надання необхідної допомоги.

При цьому представники держави-агресора не повідомили адвокатів про стан здоров’я їхніх клієнтів.

Газієв та Гафаров потребують термінового фахового медичного обстеження та лікування. І цього разу я отримала відписку, в якій російський омбудсмен запевняє, що умови утримання і медичне забезпечення відповідають російським та міжнародним стандартам, — пише Денісова.

Згідно з російським законодавством, Гафарову і Газієву мають негайно змінити запобіжний захід та звільнити їх з-під варти.

«Закликаю міжнародну спільноту відреагувати на порушення прав людини і основних свобод та вжити всіх можливих заходів, аби негайно припинити тортури стосовно українських громадян у місцях несвободи Росії», — додала українська омбудсменка.

Людмила Денісова вимагає від омбудсменки Росії Тетяни Москалькової провести повне медичне обстеження і надати відповідне лікування незаконно затриманому у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчанину Зекір'ї Муратову.

Як повідомляли «Кримські новини», 30 березня політв'язень Джеміль Гафаров під час «судового» засідання заявив про відмову від призначених окупантами «адвокатів». Сервет Газієв, Алім КарімовСейран Муртаза і Ерфан Османов підтримали колективне рішення.