Генеральний секретар Ради Європи зустрілася із кримчанами

Новини України та світу
Иванова Юлия
05 Листопада 2021, 16:18
Марія Пейчинович-Бурич
Иванова Юлия
05 Листопада 2021, 16:18

Сьогодні на КПВВ “Каланчак” відбулася зустріч із Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич. На зустрічі обговорювалося становище кримських татар у тимчасово окупованому Криму.

В обговоренні також взяли участь перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джеппар, представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ірина Веригіна, Голова представництва Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджит Сулейманов, постійний представник президента України в АР Крим Антон Корінович постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк, завідувач Сектором у Херсонській області Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Денис Чистиков, активісти, які опікуються проблемами окупованого Криму.

Метою української сторони було показати, як живуть зараз люди в Криму, які вони мають проблеми, зустрітися з кримським населенням, вимушеними переселенцями, обговорити дотримання прав людини на території АР Крим.

- Я чекаю від цієї зустрічі, по-перше, що Рада Європи (а у них скоро буде звітний період) опише все, що їм тут розповіли та показали, – розповів QIRIM.News Абмеджит Сулейманов. - По-друге, вони надто спрощено ставляться до Росії і повинні вже зробити жорсткішою свою поведінку щодо Росії. Рада Європи з 2014 року прийняла 19 резолюцій, 1 постанову рекомендаційного характеру, і жодну з них Росія не виконала. Але незважаючи на це у 2019 році Рада Європи прийняла Росію назад до Ради Європи.

Нагадаємо, що 8 липня у Вільнюсі (Литовська Республіка) під час Четвертої конференції з питань реформ в Україні Генеральний секретар Ради Європи висловлювала стурбованість ситуацією з правами людини у Криму.