Генконсул України зустрівся в ростовських СІЗО з політв'язнями Криму

Новини України та світу
Алла Трапезова
19 Жовтня 2021, 13:47
Алла Трапезова
19 Жовтня 2021, 13:47

Генконсул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав в ростовських СІЗО-1 і СІЗО-5 кримськотатарських політв'язнів, громадян України, які етаповані з Криму. Про це повідомляє «Кримська солідарність» на своїй сторінці в Facebook.

Так, в СІЗО-1 пройшли зустрічі з Азаматом Еюповим, Тимуром Ялкабовим, Ремзі Бекіровим, Шабаном Умеровим, Раїмі Айвазовим, Різою Ізетовим, а в СІЗО-5 Малишевський поспілкувався з Ерфаном Османовим, Фарходом Базаровим, Серветом Газієвим і Ділявером Гафаровим.

За словами генконсула, особливу увагу він приділив недавно прибулим в СІЗО, а також тим, чиє здоров'я серйозно підірване після 2,5 років ув'язнення. Так, Еюпов важко переніс етапування з Криму, перехворівши по дорозі.

У свою чергу Тимур Ялкабов розповів, що перебуває в камері на 6 осіб без кримських співкамерників. Тимур астматик з 3-ю групою інвалідності. Не вакцинувався. Дякував джемаат за посилки і допомогу його родині, розповів Малишевський.

Розмова з Гафаровим фокусувався на необхідності до 5 листопада пройти необхідні процедури в межах відомчого лікувального закладу з метою підтвердження наявності групи інвалідності.

Грунтовна зустріч пройшла з Газієвим, який піддався психологічному і фізичному тиску в тюремній лікарні.

Малишевський додав, що всім згаданим вище громадянам була надана матеріальна допомога, а проблемні питання з Гафаровим і Газієвим Генконсульство продовжить вирішувати з адміністрацією СІЗО та ГУФСІН по Ростовській області.

Нагадаємо, що 11 жовтня біля Кримського військового гарнізону, куди прибули близько 100 людей – родичі, сусіди, друзі фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» («Червоногвардійська група») російські силовики провели затримання.