Генпрокуратура підтвердила актуальність запиту щодо видачі Франчетті

Новини України та світу
Алла Трапезова
14 Вересня 2021, 12:12
Алла Трапезова
14 Вересня 2021, 12:12

На території Чеської Республіки затримано громадянина РФ, який підозрюється у причетності до окупації півострова Крим. Про це «Кримським новинам» повідомив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний.

Він розповів, що в серпні 2020 року прокуратура АРК звернулась до Мінюсту Чехії із запитом щодо видачі вказаної особи. Раніше, у 2019 році, органи правопорядку автономії повідомили про підозру за ч. 2 ст. 260 КК України (участь у непередбачених законом збройних формуваннях).

Слідством встановлено, що підозрюваний очолював так звану розвідувальну групу під назвою «Северный ветер», яка входила до НЗФ «Самооборона Криму», що незаконно діяла на території півострова, – додав Поночовний.

Голосіївським районним судом м. Києва щодо підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Центральним органом України щодо видачі підозрюваних у кримінальних провадженнях є Офіс Генерального прокурора, наразі, ним підтверджено актуальність запиту про видачу та чинність процесуальних рішень у кримінальному провадженні, – резюмував Поночовний.

Нагадаємо, 13 вересня ми повідомляли, що в аеропорту Праги був затриманий громадянин країни-агресора РФ Олександр Франчетті. Як відомо, у 2014 році Франчетті приїхав до Криму, вступив в незаконне збройне формування «Самооборона Севастополя». У Росії Франчетті був нагороджений медаллю «За повернення Криму».

В МЗС України заявили, що в Україні працюють над завершенням необхідних процедур з метою передачі Олександра Франчетті нашому правосуддю.