Генсек НАТО: «Україна та Грузія стануть членами альянсу»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2022, 13:07
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2022, 13:07

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав, що військово-політичній альянс ще у 2008 році (на саміті в Бухаресті, прим-.ред) прийняв рішення прийняти Україну та Грузію до лав організації.

Про це  Столтенберг розповів в інтерв'ю італійській газеті La Repubblica

«Україна вже звернулася з проханням про приєднання, і ми вирішили працювати над цим, підтримуючи її реформи, допомагаючи у модернізації збройних сил за нашими стандартами. 2008 року ми вирішили, що Україна та Грузія стануть членами, але ми не встановлювали, коли саме», - сказав він.

Генсек запевнив, що українці, фіни чи шведи повинні мати право вирішувати для себе, чи приєднуватися їм до Альянсу і РФ не може в це втручатися.

«Натомість росіяни хотіли б укласти зобов'язальну угоду, щоб запобігти розширенню НАТО. Це було б порушення наших принципів самовизначення народів. Українці, фіни чи шведи повинні мати право вирішувати для себе, чи приєднуватися до Альянсу та коли. Росіяни не може втручатися. Вони хочуть відновити своєрідний вплив, зарезервований за великими державами. Але це не та Європа, де я хотів би жити. Європейські держави вільні та незалежні», - сказав він.

Раніше, представниця США в НАТО Джуліан Сміт, зазначила, що Альянс перекинув сили до країн Балтії та Польщі лише після того, як Росія окупувала Крим. Крім того, вона нагадала, що "російські окупаційні сили" нині перебувають в Україні, Грузії та Молдові.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві пройшли переговори США та Росії так званих "гарантій безпеки", запропонованих РФ. Зустріч тривала вісім годин.

Як писали QIRIM.News, 21 грудня президент Росії Володимир Путін на колегії Міноборони за підсумками року заявив, що Російська Федерація готова вживати військово-технічних заходів, якщо НАТО наблизиться до її кордонів.