Географія «Кримської платформи», саміт якої відбудеться 23 серпня, розширюватиметься

Новини України та світу
Ліна Тимошина
03 Серпня 2022, 12:20
Ліна Тимошина
03 Серпня 2022, 12:20

Попри розпочате росією повномасштабне вторгнення на територію України, тема окупованого Криму знову буде актуалізована на найвищому політичному рівні. Про це повідомляє Офіс Кримської платформи на сторінці у Фейсбук.

Адже є ціла низка нових викликів, які постали після 24 лютого: використання окупованого Криму росією як плацдарму для атаки на Херсонську та Запорізьку області, як бази для повзучої окупації півдня нашої держави, як “сірої зони” для утримання українців, яких окупанти незаконно переміщують із тимчасово непідконтрольних територій материкової України, - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що другий саміт Кримської платформи відбудеться 23 серпня в онлайн-форматі, а географія Кримської платформи буде розширюватися.

На саміт будуть запрошені глави держав, які минулого року приєдналися до Декларації Кримської платформи. Водночас, географія Кримської платформи буде розширюватися, - наголосили у відомстві.

Так, минулого тижня під час візиту Президента Гватемали Алехандро Джамматтеі Файа Президент України Володимир Зеленський запросив його взяти участь у другому Саміті.

Як повідомляли QIRIM.News, 23 серпня у Києві відбувся інавгураційнийсаміт «Кримської платформи». У ньому взяли участь представники 45 країн світу. Головними питаннями, порушеними під час саміту, була консолідація міжнародної політики навколо невизнання будь-якої зміни статусу Криму, а також посилення санкцій проти країни-агресора росії.