Главу Білоруського дому в Україні Шишова знайшли повішеним у Києві

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
03 Серпня 2021, 10:55
Тетяна Нікішина
03 Серпня 2021, 10:55

Главу «Білоруського дому в Україні» Віталія Шишова, який зник вранці 2 серпня, знайшли повішеним у парку неподалік його місця проживання.

Про це повідомляє пресслужба поліції.

Громадянина Білорусі Віталія Шишова, який зник вчора у Києві, знайшли повішеним сьогодні в одному з київських парків, неподалік місця його проживання. Мобільний телефон і особисті речі Віталія вилучені з місця події, — йдеться у повідомленні.

Поліція розпочала кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство) і перевірятиме всі версії, в тому числі версію вбивства, замасковану під суїцид.

Повну картину подій встановлять після допиту свідків, аналізу відеозаписів із камер системи «Безпечне місто», проведення експертиз і слідчих експериментів.

Відомо, що уранці 2 серпня в Києві зник один із засновників громадської організації «Білоруський дім в Україні», її директор, громадянин Білорусі, виходець із Гомеля Віталій Шишов.

Повідомлення про це з'явилося в офіційному Telegram-каналі БДУ.

За даними організації, чоловік вийшов на пробіжку в один із лісових масивів вранці 2 серпня і не повернувся. Він також перестав відповідати на телефонні дзвінки.

Як відомо, 27 липня представник ініціативи колишніх білоруських силовиків BYPOL Ігор Макар повідомляв, що Комітет державної безпеки Білорусі приступив до масштабної операції із затримання найвпливовіших прихильників опозиції за кордоном. Вона отримала назву «Трест». За даними активіста, у ній також беруть участь співробітники білоруських посольств і консульств.

Раніше білоруські силовики вивезли з Росії багаторазового чемпіона світу з кікбоксингу і тайського боксу Олексія Кудіна. Його заарештували у зв’язку з участю в протестах за запитом Мінська близько пів року тому, а 22 липня Кудін раптово зник із ізолятора в Зеленограді. Пізніше його знайшли в мінському СІЗО.

Довідка. «Білоруський дім в Україні» є некомерційною організацією, що надає допомогу громадянам Білорусії на території сусідньої держави. Зокрема, «Белдом» допомагає нужденним шукати житло в оренду, а також легалізувати білорусів в Україні, знаходить їм роботу та інше.

Як повідомляли «Кримські новини», президент Білорусі Олександр Лукашенко затвердив поправки до закону «Про надзвичайний стан». Згідно з поправками, у країні можуть оголосити надзвичайний стан не тільки через стихійні лиха і катастрофи, як це було раніше, а й через «масові заворушення». До них білоруська влада віднесла, серед іншого, «спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або присвоєння влади».

Згідно до закону, у разі виникнення надзвичайної ситуації можуть бути припинені випуск і розповсюдження продукції ЗМІ, введений особливий порядок акредитації журналістів, а також обмежений доступ до інтернет-ресурсів і мережевих видань.