Очільники МЗС України та Польщі терміново зустрілися через загострення російської агресії

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
08 Квітня 2021, 17:28
Тетяна Нікішина
08 Квітня 2021, 17:28

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау, який відвідав Україну з терміновим візитом на його запрошення.

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України.

Кулеба детально поінформував Рау щодо системного загострення Росією безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях України, стягування російських військ до кордонів нашої держави, збільшення інтенсивності російської пропаганди.

Рау висловив занепокоєння цими діями Росії та запевнив: Польща незмінно та міцно підтримує Україну у її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність.

Керівники української та польської дипломатії домовилися докласти спільних зусиль для консолідації дієвої міжнародної підтримки України у протидії російській агресії. Сторони обговорили поглиблення військово-політичної співпраці.

Польща висловила підтримку курсу України на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

Сторони обговорили енергетичну складову регіональної безпеки, зокрема у контексті реалізації проєкту «Північний потік-2».

Міністри обговорили майбутнє головування Польщі в ОБСЄ, приділили окрему увагу зміцненню взаємодії України, Польщі та Литви у форматі «Люблінського трикутника» та підготовці інавгураційного саміту «Кримської платформи».

Наші країни об’єднані спільним баченням минулого та майбутнього Європи. Україна є невід’ємною частиною цілісної, вільної та мирної Європи, а її вступ в ЄС і НАТО стане природнім етапом історичного процесу, — заявив Кулеба.

Міністри домовилися про спільні зусилля задля збільшення обсягів торгівлі та інвестицій, створення нових можливостей для компаній двох країн.

Сторони обговорили подальшу взаємодію у військово-технічному співробітництві, транскордонній і прикордонній співпраці, збереженні культурно-історичної спадщини, протидії наслідкам пандемії COVID-19.

Довідка: за підсумками 2020 року Польща є третім найбільшим торговельним партнером України у світі після Китаю та Німеччини.

Як повідомляли «Кримські новини», у США 1 квітня нагадали, що зберігають тверду позицію щодо захисту суверенітету України на тлі агресії Росії та закликають продовжувати реформи задля зміцнення демократії й інтеграції в НАТО.