Голова Фонду Держмайна Умєров анонсував реформу земель держпідприємств

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
01 Грудня 2022, 12:34
Асіф АлієвQHA
01 Грудня 2022, 12:34

Землю держпідприємств незабаром дозволять здавати в оренду.

Про це заявив голова Фонду Державного майна України Рустем Умєров.

Він висловив подяку колегам з аграрного комітету Ради за підтримку на засіданні законопроєкту №7588 до другого читання та пояснив чому цей законопроєкт важливий.

"Уявіть, що ви — державне підприємство, яке має у своєму розпорядженні безкоштовну землю сільськогосподарського призначення. В Україні 724 тисячі гектарів с/г землі у державній власності, яка розподілена між сотнями підприємств. На практиці, державне землекористування у 2,3 рази менш ефективне, ніж приватне. Щороку держава втрачає мільярди гривень, тому що на підприємствах немає адекватного менеджменту, а здавати землю в оренду — сьогодні не передбачено законодавством. Законопроєкт №7588 це виправляє. Епоха неефективного користування державними землями та сірих схем — залишається в минулому", - заявив Умєров.

Він додав, що якщо депутати підтримають законопроєкт №7588 у другому читанні, землю держпідприємств можна буде здати в оренду — а держава зможе на цьому заробляти.

"І тепер державні підприємства матимуть 2 шляхи: або працювати ефективно, орендувати землю в держави та наповнювати бюджет, або держава віддасть в оренду цю землю тим, хто може ефективно її використовувати. А як результат: бюджет щороку отримуватиме кілька мільярдів гривень від передачі землі в оренду. Сподіваємось на підтримку колег в парламенті цього тижня", - наголосив голова Фонду Держмайна.

15 вересня Умєров анонсував перший з початку війни приватизаційний аукціон Фонду держмайна