Голова МЗС України підбив підсумки візиту до Туреччини

Новини
Ірина Требунських
03 Грудня 2020, 14:27
Дмитро Кулеба і Мевлют Чавушоглу
Ірина Требунських
03 Грудня 2020, 14:27

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у рамках робочої поїздки відвідав Туреччину. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Під час зустрічі з кримськотатарською громадою в Анкарі Кулеба представив «Кримську платформу» як інструмент для вирішення питання Криму в пріоритеті міжнародної політики.

Мета «Кримської платформи» — об'єднати усі сили, незалежно від їхнього офіційного статусу, на деокупацію Криму. Успішний саміт платформи миттєво виведе тему Криму в топ. Росія це розуміє і тому дуже нервово реагує на будь-які новини про «Кримську платформу», — сказав міністр.

Кримськотатарська громада задекларувала свою готовність активно долучитися до саміту.

Голова українського МЗС також окреслив три пріоритетні напрямки співпраці українського уряду з кримськотатарської діаспорою та Світовим конгресом кримських татар. Це розвиток досліджень і розширення знань про Україну в Туреччині, про Крим і кримських татар в інших країнах. Другим напрямком він назвав «збереження і розвиток єдності кримських татар у всьому світі», а третім — звільнення українського півострова від російської окупації.

Також Кулеба зустрівся з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу та запросив його відвідати Україну в грудні цього року. «Я радий повідомити, що саме мій турецький друг і колега Чавушоглу стане почесним гостем конференції українських послів, яка відбуватиметься в онлайн-режимі наприкінці цього року», — уточнив український політик.

У Facebook Кулеба виклав відео, на якому розповів про засідання Північноатлантичної ради НАТО за участі України та Грузії, присвяченому проблемам безпеки в регіоні Чорного моря. Український міністр підкреслив, що детально поінформував про мілітаризацію Росією як державою-окупантом тимчасово окупованого Криму та про прагнення України стати членом Альянсу.

Низка міністрів у своїх виступах також заявили, що принципово підтримують надання Україні членства в НАТО. Я вітаю готовність НАТО до більшого залучення у безпеку регіону Чорного моря та посилення взаємодії з Україною та Грузією, — розповів Кулеба.

Як повідомляли «Кримські новини», посол України в Анкарі Андрій Сибіга передав очільнику МЗС Дмитру Кулебі факсимільну автентичну копію Брест-Литовського мирного договору.

Нагадаємо, раніше Туреччину з дводенним робочим візитом відвідав голова українського уряду Денис Шмигаль. За словами прем’єра, Україна надає великого значення розвитку відносин з Турецькою Республікою і готова докладати зусиль для їхнього якісного наповнення конкретним змістом.

Раніше народний депутат, голова групи з міжпарламентських зв’язків з Турецькою Республікою у Верховній Раді Рустем Умєров обговорив під час зустрічі з головою групи дружби Туреччини з Україною у Великих Національних зборах Турецької Республіки Йилдиримом Тугрул Тюркешем участь у «Кримській платформі».