Голова українського офісу Amnesty International звільнилась через несправедливий звіт організації

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
06 Серпня 2022, 11:17
Асіф АлієвQHA
06 Серпня 2022, 11:17

Голова українського офісу міжнародної правозахисної організації Amnesty International Оксана Покальчук звільняється через незгоду з підходом міжнародного керівництва.

 Про це Покальчук написала у Facebook.

Вона пояснила своє рішення тим, що у неї зникла надія "достукатися, донести свою думку" до головного офісу Amnesty у зв'язку з публікацією доповіді зі звинуваченнями ЗСУ у нібито порушення правил ведення війни.

«Якщо ти не живеш у країні, в яку вдерлися окупанти та рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що ж тут такого – засудити армію захисників», – написала Покальчук.

Вона сподівалась, що «той текст буде видалено, а замість нього з’явиться інший», а коли зрозуміла, що цього не станеться написала заяву про звільнення.

Покальчук наголошує, що український офіс організації наполягав, що випущений 4 серпня пресреліз "мав щонайменше дослідити дві сторони та врахувати позицію Міноборони України", проте AI, "самі того не бажаючи", випустили текст, який "прозвучав як підтримка російських наративів" і став "інструментом російської пропаганди".

4 серпня в українському офісі Amnesty International заявили, що не брали участі в підготовці та поширенні доповіді, в якій йдеться, що ЗСУ наражають на небезпеку мирних жителів.