Головне на ранок: США розширили санкції проти Росії за анексію Криму, ПАРЄ відхилила пропозицію щодо обмеження повноважень російської делегації, коронавірус зафіксовано у Фінляндії

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
30 Січня 2020, 11:04
Ігор ЗайцевQHA
30 Січня 2020, 11:04


США включили до санкційного переліку компанію, що забезпечує залізничне сполучення між агресором та окупованим півостровом, та сімох «посадовців» анексованого Криму. Про це оголосило Міністерство фінансів США. Санкції запровадили проти так званого «прем'єра» Криму, «голови законодавчих зборів» Севастополя, «членкині Ради Федерації РФ від Севастополя», «в. о. губернатора» Севастополя та трьох членів севастопольського «виборчкому». Також у цьому списку опинився Олександр Ганов та його компанія «Гранд Сервіс Експрес», яка забезпечує залізничне сполучення Криму з Росією.


Президент Росії Володимир Путін помилував 26-річну ізраїльтянку Нааму Іссахар, засуджену в Росії до 7,5 років колонії нібито за зберігання і контрабанду наркотиків. Такий указ опубліковано на сайті Кремля. Про помилування попросила матір засудженої та прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху. Сама ж засуджена відмовилася просити про помилування.


Парламентська асамблея Ради Європи відхилила пропозицію представників України та держав-партнерів про обмеження повноважень російської делегації, повідомляє "Європейська правда". За підтвердження повноважень Росії у повному обсязі проголосувало 96 депутатів, проти — 44, ще 7 депутатів утрималися. Водночас, асамблея погодилася додати зміну, яка підкреслює, що Крим є незаконно анексованим РФ.


У Фінляндії зареєстровано перший випадок захворювання на новий коронавірус, передає Yle. Відомо, що 32-річна жінка, яка приїхала з китайського міста Ухань, звернулася в лікарню із симптомами грипу. Наразі жінка перебуває в центральній лікарні у Лапландії Рованіємі. Передбачається, в цілому у Фінляндії можуть бути заражені до 15 людей, але точно відомо, що протягом 14 днів спостерігатимуть за станом їхнього здоров'я. Також стало відомо, що у провінції Хубей та місті Ухань перебуває 51 українець.