Головне на ранок: Верховна Рада ухвалила закон проти поширення коронавірусу, КПВВ на адмінмежі з Кримом закриваються на час карантину, кримськотатарського активіста Ібраімова випустили з «управління» ФСБ

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
17 Березня 2020, 11:00
Ігор ЗайцевQHA
17 Березня 2020, 11:00

Верховна Рада ухвалила закон, спрямований на запобігання поширенню коронавірусу - "за" проголосували 344 нардепа. Так, закон передбачає адміністративну відповідальність за порушення правила карантину у вигляді штрафу у розмірі від 17 тисяч до 34 тисяч гривень, а для посадових осіб - 34-170 тисяч. Порушення санітарних норм та правил щодо запобігання інфекційним захворюванням каратиметься штрафом у розмірі 17-51 тисяч гривень або арештом на строк до 6 місяців.  Якщо ці самі діяння спричини смерть людини чи інші важки наслідки - винному загрожує від п'яти до восьми років позбавлення волі. Чинними норми будуть протягом трьох місяців після опублікування закону.


Для запобігання поширенню в Україні хвороби COVID-19 уряд прийняв рішення про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і Севастополя та виїзду з неї, повідомляєДержавна прикордонна служба. Так, роботу КПВВ на адмінмежі з півостровом призупинено до 3 квітня, якщо не буде прийняте інше рішення. Уточнюється, що у цей період пропускатимуть громадян України та членів їхніх сімей, місце проживання яких у встановленому законом порядку зареєстровано в АР Крим або Севастополі. А випускатимуть із тимчасово окупованої території громадян України, місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстровано за межами АР Крим чи Севастополя. Також пропускатимуть осіб з метою забезпечення захисту національних інтересів або у зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань, представників дипломатичних установ та гуманітарних місій.


Як повідомляє Радіо Свобода, американський фондовий індекс Dow Jones за підсумками торгів 16 березня показав в абсолютних цифрах найгірший результат за всю історію. Так, за одну торговельну сесію цей показник втратив близько 3 тисяч пунктів і зупинився на позначці 20 тисяч 188 пунктів. У відсотках - майже 13%, це друге за обсягом падіння після «чорного понеділка» 1987 року, коли індекс втратив понад 22%.


Кримськотатарського активіста з Джанкоя Ділявера Ібраімова випустили з «управління» російської ФСБ у Сімферополі. Про це повідомив активіст з Джанкоя Енвер Крош, який разом з родичами очікував затриманого кримського татарина біля будівлі УФСБ на бульварі Франка. Ібраімова затримали вранці, 16 березня, після обшуків, які російські силовики провели в будинку активіста.

⚡️ДИЛЯВЕРА ИБРАИМОВА ОТПУСТИЛИ. ОН НАХОДИЛСЯ В ЗДАНИИ УФСБ В СИМФЕРОПОЛЕ Об этом только что сообщил активист из...

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 16 березня 2020 р.