«Головне, що він перетнув межу, і цей символізм надихає людей в Криму», - співорганізаторка акції Лютікова про запуск у небо над Кримом банеру «Свободу політв'язням»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Грудня 2021, 16:24
Фото Наталі Лютікової
Ліна Тимошина
23 Грудня 2021, 16:24

На адмінмежі з окупованим Кримом активісти запустили в небо над півостровом банер «Свободу політв'язням», підписаний 12 грудня на акції солідарності «Свободу політв'язням» у Києві. Організатори хотіли привернути увагу до теми бранців Кремля і нагадати про трагедії їхніх родин. Про це в коментарі QIRIM.News розповіла переселенка з Криму, співорганізаторка акції Наталя Лютікова.

Фото Наталі Лютікової

В першу чергу, ми робили це для наших громадян, які зараз знаходяться в тюрмах Кремля, на окупованих територіях, вивезені в Росію, за сфабрикованими політично мотивованими обвинуваченнями. Ми хотіли їх підтримати, показати їм та їхнім родинам, що Україна про них пам'ятає, дбає і не перестане боротися, - сказала Лютікова.

Крім того, за її словами, активісти хотіли показати Росії, що їхні злочини не залишаться непоміченими. Та привернути до цього увагу світу.

Ми хочемо нагадувати, привертати увагу до того, що Росія - це злочинець, Росія катує українських громадян, викрадає, безпідставно звинувачує і кидає за ґрати. Це злочин, у 21 столітті це неприпустимо.


Лютікова переконана, що світ має чинити тиск на Росію для звільнення політв'язнів.

Щоб Росії було некомфортно, щоб на неї здійснювався ще більший тиск, щоб кремлівському режиму не вдавалося удавати, що вони такі самі цивілізовані країни як й інші. Ні, вони - варвари, вони вбивці та кати, - наголосила співорганізаторка акції.

Банер, на якому написані побажання політв'язням, має розмір 9 на 16 метрів. Його робили краматорські волонтери разом з учнями місцевих шкіл. За словами Лютікової, банер полетів над Армянськом, Красноперекопськом у напрямку Джанкоя. Далі - в бік Феодосії та Коктебелю. Політ займе орієнтовно кілька днів, припускає переселенка. Адже вітер міняється і прогнозувати чітку траєкторію складно.

Фото Наталі Лютікової
Фото Наталі Лютікової
Фото Наталі Лютікової

Головне, що він перетнув межу, і цей символізм надихає людей в Криму. Для них важливо, щоб про трагедію родин політв'язнів не давали забути, - підсумувала Лютікова.

Після запуску банеру активісти запустили в небо над окупованим Кримом листівки на підтримку бранців Кремля.

Фото Наталі Лютікової

Активісти планують влаштовувати подібні акції допоки громадяни України не будуть звільнені, а Крим - деокуповано.

Як повідомляли QIRIM.News, 12 грудня до Міжнародного дня захисту прав людини на Алеї Небесної Сотні у Києві пройшла акція солідарності «Свободу політв'язням». Кожен охочий міг написати побажання бранцям Кремля на великому банері.