Головний радник Ердогана: «Депортація кримських татар 1944 року — це злочин проти людства»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Травня 2022, 12:24
Асіф АлієвQHA
18 Травня 2022, 12:24

Злочином проти людства назвав депортацію кримських татар, здійснену радянською Росією 18 травня 1944 року, головний радник президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана - Ялчін Топчу.

Про це він заявив турецькому бюро інформаційного агентства QIRIM.News.

Топчу зазначив, що під час депортації загинула більша частина кримських татар.

«18 травня 1944 року 500 тисяч кримських татар у тому числі жінки, діти, хворі люди та особи похилого віку зазнали депортації. Їх вигнали з давньої землі, відірвавши від батьківщини та у товарних вагонах відправили на заслання. Під час цієї депортації більша частина кримських татар загинула, а ті, що залишилися живими, досі живуть тугою по рідній землі», - сказав він.

Чиновник нагадав, що сталінська депортація проходила під приводом зради кримських татар Радянському Союзу, хоча на фронті Другої світової війни «50 тисяч героїчних синів кримськотатарського народу воювали проти гітлерівської Німеччини, захищаючи СРСР».

Топчу заявив, що незаконна окупація Криму відбулася ще 1783 року, а 18 березня 2014 року Росія знову захопила півострів, всупереч міжнародному праву.

«Турецький уряд, держава і турецький народ не визнав анексію та окупації Криму, що суперечить міжнародним правовим нормам, і не визнаватиме це і в майбутньому. Туреччина й надалі підтримуватиме збереження ідентичності кримськотатарських братів, права їхнього повернення на батьківщину та їхню боротьбу проти безправ'я», - підсумував Ялчин Топчу.