«Готуємо глибокий документ», — у Зеленського розповіли про майбутнє автономію Криму

Кримські татари
Асіф АлієвQHA
26 Травня 2023, 17:39
Асіф АлієвQHA
26 Травня 2023, 17:39

Заступник голови ОП Олексій Кулеба прокоментував слова позаштатного радника офісу президента Михайла Подоляка про те, що Крим після звільнення може залишитися не автономним.

"Ми готуємо досить глибокий документ — закон про перехідний період, у якому буде дано відповіді на всі актуальні питання. У тому числі й щодо Криму", - сказав Кулеба під час інтерв'ю ZN.UA.

Зараз по цьому питанню тривають дискусії та обговорення, додав він.

"Мені здається, що відповідь лежить у площині того, як ми в принципі бачимо розвиток цього регіону. І тут треба зробити відсилання й запитати — чому Крим став автономним, для кого ми це тоді робили, і чи відповідає це актуальним завданням на сьогодні? Відповідь варто шукати спільно з представниками корінного народу Криму, який, до речі, кількісно сильно програє росіянам, котрі проживають у Криму", - підсумував Кулеба.

Раніше кримчанка, журналістка Лариса Волошина розкритикувала заяву радника голови Офісу президента Михайла Подоляка про скасування автономії у звільненому Криму. Вона зазначила, що така заява суперечить усьому у що вона вірила довгі роки окупації.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що саме нерозвинутість кримської автономії стала однією з причин посиленняросійської присутності на півострові. Прописана у Конституції України автономність Криму потребую трансформації. З надбанням Україною незалежності на півострові можна було б «виписати колективні права таким чином, щоб Крим став найбільш проукраїнським регіоном України».

Зазначимо, Подоляк заявив, що Крим після деокупації може позбутися автономного статусу. На його думку, існування автономій у складі унітарної держави є живильним середовищем для сепаратистських настроїв. Водночас він зазначив, що нам не потрібно забувати про етнічні спільноти в Криму, права яких мають бути дотримані у повному обсязі.