Громадянського журналіста Амета Сулейманова із хворобою серця помістили у СІЗО Сімферополя

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Квітня 2023, 15:14
Фото: Кримська солідарність
Ліна Тимошина
10 Квітня 2023, 15:14

Політв'язня, громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова, якому лікарі призначали операцію із заміни серцевого клапана, помістили до СІЗО Сімферополя.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

5 квітня 2023 року його взяли під варту та відвезли до ізолятора тимчасового тримання у Бахчисараї, де він пробув дві доби, розповіла його дружина Ліля Люманова.

7 квітня вона попрямувала до ізолятора при відділку "поліції", щоб зробити чоловікові передачу необхідних речей. Проте політв'язня там не виявилося. Дружині Сулейманова повідомили, що його відвезли до слідчого ізолятора у Сімферополі, де він утримуватиметься до етапу в одну з російських колоній.

Співробітник вийшов, подивився прізвище та сказав, що Сулейманова Амета немає. Що його ще вранці вивезли до СІЗО у Сімферополі, - сказала Люманова.

Як повідомляли QIRIM.News, адвокати Еміль Курбедінов та Едем Семедляєв відвідали Амета Сулейманова в ізоляторі тимчасового тримання у Бахчисараї. За словами Курбедінова, у нього постійні болі в серці, головні болі.

Нагадаємо, українські правозахисники закликають запровадити персональні санкції проти осіб — громадян рф, причетних до незаконного ув’язнення громадянського журналіста “Кримської солідарності” Амета Сулейманова. Як повідомляли QIRIM.News, політв'язня, громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова, який перебував під домашнім арештом через хворобу серця, взяли під варту і доставили в ізолятор.

Як повідомляли QIRIM.News, на початку лютого російський апеляційний суд залишив у силі вирок Південного окружного військового суду політв'язню, громадянському журналісту «Кримської солідарності» Амету Сулейманову - 12 років колонії суворого режиму.  Його захисниця Ліля Гемеджі вважає вирок смертним.

Як писали QIRIM.News, Амет Сулейманов стоїть у черзі на трансплантацію клапана серця. Він страждає від артеріальної та мітральної недостатності. Навіть за окупаційним законодавством, це захворювання включене до переліку таких, що перешкоджають утриманню під вартою.

Як повідомляли QIRIM.News, 11 березня 2020 року в Бахчисараї окупованого Криму російські силовики провели обшуки у семи кримських татар, внаслідок чого затримали чотирьох із них: Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.