Громадянську журналістку Данилович не вивозять з СІЗО на обстеження — батько ув'язненої

Новини України та світу
Анвар Деркач
30 Березня 2023, 16:00
Анвар Деркач
30 Березня 2023, 16:00

Громадянську журналістку Ірину Данилович, засуджену за сфабрикованою справою за зберігання вибухівки окупаційним “судом”, вкотре не вивезли на обстеження до цивільної лікарні.

Про це QIRIM.News повідомив її батько Броніслав Данилович.

За його словами, Ірину мали вивезти для проведення МРТ голови 29 березня.

“Мене знов обдурили, хоча начальник СІЗО на особистому прийомі обіцяв. Не вивезли”, - сказав батько засудженої журналістки.

Він зазначив, що відвідував начальника медичного управління Федеральної служби виконання по Криму з проханням призначити обстеження доньки та її лікування.

“Вони стверджують, що загрози життю немає, що всі необхідні для Ірини ліки в СІЗО є і відмовляються приймати ті, що їй передають в ізолятор. Всі лікарі системи ФСІН під контролем ФСБ, таке враження, що вони стажувалися в Бухенвальді чи в якомусь іншому нацистському концтаборі”, - додав Данилович.

Він зазначив, що на момент розмови з кореспондентом QIRIM.News його донька продовжувала сухе голодування з вимогою провести повноцінне обстеження і лікування.

«Інформацію від неї швидко отримувати складно, маємо право на два побачення на місяць, поговорити телефоном, дивлячись крізь скло одне на одного. Адвокату теж складно зустрітися з нею, часто немає вільних приміщень для побачень адвокатів із в'язнями”, - додав батько Ірини Данилович.

Громадянська журналістка кілька місяців потерпає від сильного головного болю, в неї підозрюють гостре запалення середнього та внутрішнього вуха. Існує загроза запалення головного мозку, що може призвести до смерті.

Раніше повідомлялось, що Європейський Союз засудив «вироки» окупантів, винесені в Криму стосовно українських журналістів, зокрема Ірини ДаниловичВладислава Єсипенка та Асана Ахтемова, та закликав до «негайного звільнення всіх незаконно затриманих».

Як повідомляли QIRIM.News, громадська організація КримSOS подала скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 грудня 2022 року окупаційний Феодосійський міський суд визнав громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович винною за частиною першою статті 222.1 КК РФ і призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі в колонії загального режиму строком на 7 років і штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

29 квітня 2022 року у Криму викрали медсестру та громадську активістку Ірину Данилович, коли вона поверталася додому з роботи з Коктебеля. Цього ж дня в будинку її батьків у селі Владиславівка пройшов обшук нібито через передачу дівчиною секретної інформації іноземній державі. 

Нагадаємо, 11 травня 2022 року адвокату вдалося встановити, що вона у СІЗО Сімферополя. Ірину Данилович обвинувачують за частинуою 1 статті 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) Кримінального кодексу російської федерації. Справа перебуває у провадженні слідчих органів ФСБ Криму. Постанову про арешт окупаційний Київський районний суд виніс у закритому судовому засіданні – без участі родичів, слухачів та журналістів. Ірина Данилович працює медсестрою, вона висвітлювала теми, пов'язані з медициною та корупцією у Криму.