Громадянина Чехії засудили до 20 років увʼязнення за участь у війні на Донбасі на боці бойовиків

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
01 Червня 2021, 15:35
Тетяна Нікішина
01 Червня 2021, 15:35

Міський суд Праги засудив до 20 років тюремного ув'язнення громадянина Чехії Мартіна Кантора, який брав участь у бойових діях на Донбасі на стороні фейкової терористичної «ЛНР».

Про це повідомляє видання Novinky.

32-річний Кантор визнаний винним за звинуваченнями у скоєнні терористичного акту та участі в терористичній групі.

Кантора судили заочно, оскільки він не повернувся з України до Чехії та його місцезнаходження невідоме. Вирок не остаточний.

Хоч суд і не побачив деяких доказів, спочатку заявлених обвинуваченням, вина підсудного була доведена поза всяких розумних сумнівів, — сказав суддя Ян Шотт.

У 2015 році Кантор вилетів з Праги через Ростов-на-Дону на Донбас, де, згідно з обвинувальним висновком, пройшов підготовку і став снайпером в армії «ЛНР». Згідно з досьє, він дослужився до сержанта і брав участь у бойових діях.

Як член розвідувально-диверсійної групи він особисто встановлював міни та гранатомети в районі лінії розмежування, — повідомив прокурор Мартін Білі.

Під час судового процесу свідчили кілька експертів і свідків — друзі Кантора. Вони розказали, що підсудний говорив про бажання взяти участь у бойових діях в Україні на стороні проросійських сепаратистів і що він писав їм про свої успіхи в сепаратистській армії.

Один з друзів Кантора заявив, що вони підтримували контакт до 2016 року. Потім він нібито отримав електронною поштою повідомлення про те, що Кантор мертвий, але підтвердити це не вдалося.

Як повідомляли «Кримські новини», у ніч з вівторка на середу (з 20 на 21 квітня) Національний центр проти організованої злочинності Чехії (NCOZ) провів широкомасштабну операцію, під час якої затримали щонайменше п'ятьох чехів, які були членами воєнізованих формувань і, як підозрюють, воювали на Донбасі на боці сепаратистів.