ГУР: на окупованих територіях загарбники змушують переоформлювати земельні паї на основі примусово отриманих російських паспортів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 13:25
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 13:25

На тимчасово окупованих територіях України рашисти продовжують примусову паспортизацію українців. А також вимагають на основі цих паспортів переоформлювати земельні паї. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України на сторінці у Фейсбук.

Зокрема, для мешканців Мелітополя та його околиць окупанти оприлюднили вимоги щодо “земельних паїв”. При цьому особи, в яких досі діють договори оренди на земельні паї, повинні переукладати його на нові.

В осіб, в яких термін договору закінчився, повинні на підставі отриманого російського паспорта та відповідно до російського законодавства укласти новий договір. У разі, якщо термін договору закінчився і власник не з’явися, особа буде позбавлена права власності на володіння земельними паями, - йдеться у повідомленні.

Також окупанти встановили, що з початку вересня цього року номерні знаки українського зразка на транспортних засобах будуть змінені на тимчасові з подальшим переоформленням, за умови наявності російського паспорта у власника транспортного засобу.

На виїзді з міста на блок-постах окупанти продовжують здійснювати перевірки чоловіків, зокрема оглядати на предмети татуювань. Таким чином, заходи рашистів направлені на паспортизацію населення та присвоєння майна осіб, що виїхали на підконтрольні Україні території, - зазначили у розвідці.

Водночас за даними ГУР, на окупованій території Херсонщини окупаційний «міністр аграрної політики Херсонської області» Ковальов закликав сільгоспвиробників реєструвати діяльність і сплачувати «податки» за законодавством рф.

Тих, хто відмовиться, позбавлятимуть права власності земельними ділянками, а власників агробізнесу висилати за межі регіону, - повідомили в ГУР.

Крім того, у місті Кам’янське окупаційна адміністрація проводить заходи щодо переведення діяльності місцевого бізнесу на податкові стандарти згідно із законодавством рф. Представникам бізнесу і самозайнятому населенню були вручені відповідні листи. Основною вимогою діяльності бізнесу є наявність громадянства рф.