ГУР: російські окупанти намагаються приховати участь у бойових діях

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Травня 2022, 12:54
Ліна Тимошина
11 Травня 2022, 12:54

Військові армії країни-агресора починають усвідомлювати воєнну поразку РФ. Розуміючи невідворотність покарання за воєнні злочини проти народу України, окупанти вимагають у командування засекретити їх участь у вторгненні. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Зазначається, що особливого масштабу такі звернення набули у частинах повітряно-космічних сил Росії. В ГУР наголосили, що сховатися від помсти за масові вбивства мирних мешканців та знищену інфраструктуру України намагаються не лише безпосередні виконавці злочинів, а й уже колишні військові, які брали участь у підготовці до вторгнення в нашу державу.

Воєнною розвідкою України, зокрема встановлено особи воєнних злочинців – військовослужбовців 277 бомбардувального авіаційного полку 303 змішаної авіаційної дивізії 11 армії ВПС і ППО (військова частина 77983), що дислокується на аеродром “Хурба” Хабаровського краю. Більшість з них залучалася до завдання ракетно-бомбових ударів по території України з аеродромів на території білорусі “Ліда” та “Барановичі”, а також аеродромів у рф “Борісоглєбск” та “Маріновка”, - заявили в ГУР.

Відповідальності за масові вбивства мирних громадян та співучасть у підготовці таких злочинів окупанти намагаються уникнути, вимагаючи у командування надати їм фальшиві документи про перебування на лікуванні чи у відпустках.

Дехто з льотчиків вимагає документи, що на момент початку російсько-української війни вже не проходив службу в частині, - додали в ГУР.

Українська розвідка опублікувала список командного та льотного складу 277 бомбардувального авіаційного полку. І нагадали, що за злочини проти мирного населення України всіх воєнних злочинців буде притягнуто до відповідальності.