ГУР: у рф запроваджують тотальний контроль військовозобов'язаних, обмежуючи їхні громадянські права

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Грудня 2022, 12:26
Ліна Тимошина
05 Грудня 2022, 12:26

У рф створюють єдину електронну базу даних військовозобов’язаних. Для цього оцифровуються всі чинні документи військового обліку та наявні архіви військкоматів.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України.

Головна мета проєкту – створити автоматизовану систему обліку та контролю осіб, які підлягають мобілізації. По закінченню розробки системи її об’єднають з базами даних МВС (для контролю документів на виїзд за кордон), системи «Мігрант» (для обліку нерезидентів та тих, хто хоче змінити громадянство), ДІБДР (контроль власників та користувачів транспортних засобів), СНІЛЗ, Роскадастру, Росреєстру, ІПН і навіть клієнтські бази мобільних операторів, - йдеться у повідомленні.

За даними ГУР, після введення в експлуатацію ця система забезпечить можливість тотального контролю за військовозобов’язаними, які не проживають за місцем реєстрації.

Це гарантує отримання ними повісток навіть у випадку неможливості фізичного контакту – у формі СМС-повідомлень, електронних листів, повідомлень із соціальних мереж, - наголосили в українській розвідці.

Буде повністю закрито можливість для військовозобов’язаних залишити територію рф без спеціального дозволу. Також їм обмежать можливість користування державними послугами та сервісами. В разі необхідності особам, які підлягають мобілізації, можуть заблокувати банківські рахунки, доступ до платіжних систем або навіть до пенсійних накопичень. Роботодавці будуть інформуватися про обов’язковість певних дій щодо тих, хто уникає мобілізації.

Система має запрацювати до початку до початку лютого 2023 року.

Одночасно на тимчасово окупованих територіях України окупанти вводять військовий облік чоловіків від 17 до 65 років. Незалежно від згоди конкретної особи, всі вони за умовчанням оголошені «громадянами рф», які підлягають призову. Їм заборонено виїзд з місця проживання, окрім «евакуації» вглиб окупованих територій, -зазначили в українській розвідці.