«Гидка фальсифікація»: дружина Джеляла ознайомилася з 21 томом матеріалів «справи» політв'язня

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 13:33
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 13:33

Після вивчення матеріалів "справи" політв'язнів - першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла та братів Асана та Азіза Ахтемових стає зрозумілою не лише сама брехня слідства, а й нікчемність звинувачень та "доказів" проти них.

Про це заявила дружина Джеляла Левіза Джелялова на сторінці у Фейсбук.

Вона закінчила ознайомлення із матеріалами "справи" як громадський захисник. Ознайомлення передбачає фотофіксацію та копіювання матеріалів.

Усього письмових матеріалів справи - 21 том, як попереднього, так і судового слідства, крім цього є відео та аудіоматеріали, - написала вона.

У Джеляла та братів Ахтемових ознайомлення з письмовими та відеоматеріалами проходили протягом трьох місяців з моменту винесення вироку. Наразі вони мають ознайомитися з аудіопротоколами із "судових засідань".

Тепер прочитавши численні протоколи, постанови та інші слідчі документи, я зайвий раз побачила всю глибину гидкої фальсифікації цієї справи проти Нарімана і хлопців. Звичайно, беручи участь у кожному судовому засіданні, яких було близько сорока, я на власні очі бачила, як брешуть свідки, слідчі, поняті, наскільки безпринципно та незаконно діяли прокурори та судді, - сказала Джелялова.

Але тепер вона глянула на все, маючи певний досвід, який була змушена набути, захищаючи чоловіка, свою сім'ю, весь кримськотатарський народ.

Навіть мені, людині без юридичної освіти, після вивчення матеріалів справи стає зрозумілою не тільки сама брехня слідства, а й нікчемність і безглуздість звинувачень і "доказів" проти Нарімана, Асана та Азіза. У матеріалах справи немає жодного прямого доказу, що вказує на причетність Нарімана і хлопців до цієї справи - ніхто не бачив їх біля газової труби, жодного білінгу їх розмов один з одним, жодного повідомлення, я вже мовчу про докази нібито вербування спецслужбами СБУ тощо, - заявила дружина бранця Кремля.

За її словами, все звинувачення побудовано на припущенні слідства. Ніхто навіть не спробував упорядкувати слідчі документи, щоб це виглядало хоча б якось "правдоподібно". Звідси стає абсолютно очевидним, що слідчі не навантажували себе реальними доказами чиєїсь провини. Їхнім завданням було зімітувати слідство, щоб "суд" своїм рішенням "узаконив" це беззаконня.

Я переконана, що окрім прагнення ізолювати Нарімана, замовники цього переслідування дуже хочуть переконати людей повірити в цю історію, яку вони самі й вигадали. Тобто очорнити хлопців, викликати у людей розчарування, підірвати їхню довіру один до одного, а значить послабити наше бажання жити вільно, чесно і спокійно в нашому Криму. Але люди, які знають Нарімана, чітко розуміють, що він не здатний на таке. В цю брехню не вірить ніхто, крім тих, хто її вигадав, - заявила Джелялова.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня 2022 року окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялу та активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим. Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асану Ахтемову - 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азізу Ахтемову – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними голови правління Центру прав людини ZMINA Тетяни Печончик, "судді", які винесли вирок Наріману Джелялу і братам Ахтемовим, розшукуються правоохоронними органами України за звинуваченням у державній зраді. 

Нагадаємо, 3 і 4 вересня 2021 року в окупованому Криму прокотилася нова хвиля репресій. Було затримано п'ятьох кримських татар — це Наріман Джелял, Ельдар Одаманов, Асан і Азіз Ахтемови та Шевкет Усеїнов. Окупанти їм закидали підрив газопроводу в селищі Перевальному.